У Міноборони розповіли про шість видів додаткової винагороди для військових

Прочитаєте за: 2 хв. 7 Травня 2024, 12:16

Ілюстративне фото

Для військовослужбовців, які боронять Україну від російських окупаційних військ, існує шість видів додаткової винагороди.

Про це повідомила заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова в інтерв’ю Укрінформу.

«Існує 6 видів додаткової винагороди. Перший вид — виплата додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень на місяць – здійснюється військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях, або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення, зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території. Така ж виплата зберігається для сімей полонених, зниклих безвісти та за час лікування після отримання поранень, травм, контузій, пов’язаних із захистом Батьківщини», — розповіла Наталія Калмикова.

Другий вид — додаткова винагорода у розмірі 50 000 гривень, яка виплачується тим військовослужбовцям, які виконують бойові завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ або штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ.

При цьому це можливо поза районами ведення бойових дій, якщо такий пункт здійснює оперативне управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть бойові дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових завдань підрозділу першого ешелону оборони або наступу до батальйону включно.

Перелік таких органів військового управління затверджується Головнокомандувачем ЗСУ або начальником Генерального штабу ЗСУ.

За словами заступниці Міністра оборони, третій вид винагороди у сумі 30 тисяч гривень на період дії воєнного стану виплачується військовослужбовцям, які виконують бойові або спеціальні завдання згідно з бойовими наказами.

Зокрема, це стосується: військовослужбовців, які діють у складі угруповань військ Сил оборони держави, резерву Головнокомандувача ЗСУ Сил оборони держави, розгорнутих пунктів управління Генерального штабу ЗСУ, які здійснюють управління діючими угрупованнями військ (сил); з протиповітряного прикриття та наземної оборони об’єктів критичної інфраструктури згідно з бойовими розпорядженнями; зі всебічного забезпечення діючих угруповань військ Сил оборони держави безпосередньо в районах ведення бойових дій згідно з бойовими логістичними розпорядженнями.

Наталія Калмикова пояснила, що при цьому додаткова винагорода виплачується в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових завдань.

Тобто якщо військовослужбовець пробув десять днів «на нулі», то він отримає третину від 100 тисяч.

Четвертий вид винагороди уряд ввів нещодавно — це додаткові 70 тисяч, крім «бойових», які військові отримували раніше.

П’ятий вид — від 15 тис. грн до 30 тис. грн — інструкторам у навчальних військових частинах та шостий вид — 2350 грн — курсантам військових вишів.

Як повідомляв Укрінформ, 30 квітня 2024 року Кабмін оновив виплати військовослужбовцям: складові грошового забезпечення залежать від посади, звання, умов служби, наукових ступенів і звань.

АрміяInform раніше детально пояснювала, як виплачуватиметься додаткова фінансова винагорода військовим у розмірі 70 тисяч гривень.

https://armyinform.com.ua/2024/05/07/u-minoborony-rozpovily-pro-shist-vydiv-dodatkovoyi-vynagorody-dlya-vijskovyh/