У Міноборони розповіли, як висвітлювати інформацію про лікувальні заклади в умовах війни

Заступник Міністра оборони Ганна Маляр розповіла, як висвітлювати інформацію про лікувальні заклади в умовах війни, аби не наражати на небезпеку сам заклад, лікарів і пацієнтів.

Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбук.

«Не треба в умовах війни в сюжетах і текстах називати назву лікувального закладу та населений пункт, де він знаходиться. Чому? Тому що ворог зацікавлений знищити лікувальні заклади, в яких лікують та ставлять у стрій військових», – зауважила вона.

Ганна Маляр розповіла, що в умовах воєнного стану оприлюднювати інформацію про лікувальні заклади варто, враховуючи наступне:

  • показувати лікарів зі спини (щоб не наражати їх на особисту небезпеку);
  • показувати лікувальний заклад без розпізнавальних ознак (щоб не було зрозуміло де це);
  • не називати назву закладу (військові ЗМІ пишуть так: «в одній з лікарень України, або в одній з лікарень на півдні»).

«Невже ворог не може відкрити Google Maps і все дізнатись, мабуть, хочете запитати ви? Google Maps не розповідає, що в середині закладу, які операції проводяться, хто з лікарів їх робить, який потік поранених, не дякує конкретному медичному закладу за порятунок життів та не розкриває місце і роль закладу у системі під час воєнного стану», – підкреслила вона.

При цьому Ганна Маляр додала, що детальне оприлюднення інформації про лікувальний заклад, у якому лікують військових та цивільних поранених, наражає на небезпеку всіх – сам заклад, лікарів і пацієнтів.

https://armyinform.com.ua/2022/06/18/u-minoborony-rozpovily-yak-vysvitlyuvaty-informacziyu-pro-likuvalni-zaklady-v-umovah-vijny/