У Мінветеранів обговорили з Представником НАТО в Україні посилення співпраці з підтримки українських захисників

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела онлайн-зустріч з головою Представництва НАТО в Україні Карен Мактір щодо посилення співробітництва з підтримки українських захисників та захисниць.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України.

«Майже 60% населення Україні потребує відповідної психологічної підтримки. Тут нам потрібна допомога іноземних експертів. Але й ми набули унікального досвіду в умовах війни, яким готові ділитися з міжнародною спільнотою», – наголосила Юлія Лапутіна.

Сторони обговорили також створення ефективної системи переходу з військової кар’єри на цивільну та залучення світового досвіду з психологічної реабілітації.

«Впровадження в Україні дієвої системи переходу з військової кар’єри до цивільного життя є і буде пріоритетом Мінветеранів. Наразі нагальне завдання  – провести інституційну реформу, щоб ця система реально запрацювала в нашій країні», – наголосила Юлія Лапутіна.

Крім того, вона зазначила, що після перемоги України у війні значно збільшиться кількість учасників бойових дій, якими опікується Мінветеранів. Тому ефективна система психологічної реабілітації буде потрібна не лише військовим, а й значній кількості цивільного населення, яке постраждало внаслідок збройної агресії рф.

Голова Представництва НАТО в Україні Карен Мактір підтвердила, що питання психологічної реабілітації ветеранів війни та побудова системи переходу є  важливими у співпраці з Україною. Тому досвід  НАТО і окремих країн-членів, зокрема Великої Британії, стане в нагоді.

https://armyinform.com.ua/2022/06/17/u-minveteraniv-obgovoryly-z-predstavnykom-nato-v-ukrayini-posylennya-spivpraczi-z-pidtrymky-ukrayinskyh-zahysnykiv/