У США розробили найшвидший у світі квадрокоптер

Прочитаєте за: 2 хв. 4 Лютого 2024, 20:08

Квадрокоптер з реактиним двигуном Huntress II Turbojet. Фото: WaveAerospace

Американська компанія WaveAerospace зі штату Коннектикут представила «найшвидший у світі квадрокоптер» Huntress II Turbojet, який оснащений реактивним двигуном, здатний розвивати шалену швидкість і може працювати в будь-яку погоду.

Як заявляє портал компанії-виробника, цей унікальний безпілотний гібрид здатний розвивати швидкість понад 483 км/год (300 миль/год), повідомляє АрміяInform.

Розмір турбореактивного БПЛА Huntress II складає 4 метри по діагоналі між роторами, а його власна вага може досягати 50 кг залежно від запасу палива. Безпілотник має максимальну злітну вагу 165 кг і може перевозити значну кількість вантажу. Дрон оснащений п’ятьма відсіками для авіоніки та здатний транспортувати до чотирьох зовнішніх контейнерів.

Апарат швидко приводиться в готовність до польоту: час складання не перевищує півтори хвилини. Він може бути запущений із суші, моря або десантований з пілотованого літального апарату. Безпілотник здатний проводити операції на висоті до 6 тис м. При цьому, тривалість польоту становить до двох годин, а оператор може керувати літальним апаратом та отримувати відео в реальному часі на відстані до 30 км.

Крім того, для операцій спостереження Huntress може бути оснащений різними пакетами датчиків, такими як камери EO/IR, і зависати в стаціонарному режимі. За словами розробників БПЛА, його дальність зв’язку може бути збільшена до 120 кілометрів завдяки кооперації із супутниками. Його використання передбачає застосування у місіях за межами прямої видимості (BVLOS).

Унікальною особливістю Huntress є здатність перемикатися з режиму квадрокоптера в реактивний стан, що дозволяє йому літати на високих швидкостях.

Компанія WaveAerospace не розкриває точні характеристики двигуна, але стверджує, що дрон здатний легко досягти швидкості у 0,4 Маха. Ця швидкість може бути збільшена в майбутньому, оскільки обмежена робочими режимами електроніки.

Дрон може працювати в екстремальних погодних умовах, включаючи шторми силою до 10 балів і температурні коливання навколишнього середовища від -34 до 54°C. За словами виробника, вартість експлуатації Huntress становить близько 5% від вартості польоту на повномасштабному гелікоптері, при цьому він займає вдвічі менше місця.

Безпілотник призначений не лише для військових цілей, а й для пошуково-рятувальних операцій, критичних логістичних завдань та розвідувальних місій. Незважаючи на наявність потужного реактивного двигуна, Huntress не є потайливим апаратом через шум від двигуна.

На даний момент компанія WaveAerospace залучила неназвану суму венчурного капіталу для нарощування виробництва та комерціалізації Huntress II Turbojet. Водночас не розкриваються подробиці вибору доволі нестандартного імені для БПЛА: Huntress перекладається з англійської як «мисливиця», або ж навіть «богиня полювання».

Від потенційних клієнтів вже приймаються попередні замовлення, а початок постачання очікується протягом поточного року. Його здібності вже були продемонстровані командуванню підрозділів береговій охороні США.

[embedded content]

https://armyinform.com.ua/2024/02/04/u-ssha-rozrobyly-najshvydshyj-u-sviti-kvadrokopter/