У столиці презентували фотовиставку про журналістів на війні

У Києві стартувала фотовиставка The War Is Not Over Yet («Війна ще не закінчилася»). Вона присвячена  журналістам, які загинули, були поранені, опинились під обстрілами або зазнали переслідувань від початку широкомасштабного вторгнення. Адже завдяки українським кореспондентам, фотографам та операторам міжнародна спільнота дізнається про події на фронті й бачить докази воєнних злочинів рф.

Під час відкриття виставки кореспондентка телеканалу «Україна 24» Анастасія Блищик розповіла про свого нареченого, журналіста й військовослужбовця Олександра Махова, який загинув на Харківщині 4 травня 2022 року.

– Менш ніж за тиждень до широкомасштабного вторгнення росії Саша був на Донбасі у відрядженні. 24 лютого приїхав у Київ та забрав мене з роботи. Ми приїхали додому, і я йому казала: «Ти ж втомився, ти так довго їхав, відпочинь, поспи». А він мені у відповідь: «Насть, ну ти ж читаєш новини, ти бачиш, що гинуть цивільні, гинуть мої побратими, я так не можу, я не засну». Тож ми пішли з ним до військкомату. І 70 днів він бився за всіх нас. Окрім того, знімав відео на мобільний телефон для своєї майбутньої документалки, – згадує дівчина.

читайте також:

За даними Інституту масової інформації, на момент підготовки виставки (15 червня 2022 року) було відомо про 33 загиблих українських та закордонних журналістів. Щонайменше 13 були поранені, а 15 зникли безвісти.

Читайте також:

читайте також:

Ця виставка – прояв солідарності з українськими медійниками та медійницями, які борються за правду, ризикуючи власним життям.

Нагадаємо, що від початку широкомасштабного вторгнення рф уже скоїла понад 300 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.

https://armyinform.com.ua/2022/06/25/u-stolyczi-prezentuvaly-fotovystavku-pro-zhurnalistiv-na-vijni/