У столиці встановили мініскульптуру «Привида Києва»

У центрі Києва відкрили мініскульптуру, присвячену Привиду Києва. Вона  стала продовженням проєкту «Шукай», створеного для киян та гостей столиці. Таких бронзових мініскульптур вже 37, про кожну з них можна дізнатися більше, просканувавши  QR-код.

«Ідея зробити саме таку роботу виникла в перші дні вторгнення російських окупаційних військ, коли вперше в медіапросторі  з’явилася інформація про українського військового льотчика-аса. Пізніше стало відомо, що це збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації, які боронять небо над столицею та Київською областю», — йдеться в повідомленні на офіційній сторінці у  Facebook проєкту «Шукай».

«Привид Києва» — це  міська легенда про персонажа російсько-української війни, українського пілота-аса, якого описують як пілота МіГ-29, що за перші 30 годин російського вторгнення в Україну здобув 6 повітряних перемог у небі над Києвом.

Автор мініскульптури — Анна  Роздорожнюк із Хмельницького. Меценатом виступила родина Босенків.

«Навіть під час війни місто має працювати і розвиватися. Я вважаю, що це піднімає бойовий дух українців. А кращого символу, ніж легендарний Привид Києва, годі й шукати. Юлія написала пост, що планує зробити таку скульптурку. І я прямо в коментарях відповів, що хочу фінансово підтримати цю ідею», — розповів меценат Антон Босенко.

Мініскульптуру встановили біля головного входу готелю City Hotel за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 56-а.

Є прикмета щодо цієї роботи: хто до неї торкнеться — наблизить перемогу…

https://armyinform.com.ua/2022/06/22/u-stolyczi-vstanovyly-miniskulpturu-pryvyda-kyyeva/