У Таджикистані відбулися найбільші в історії країни військові навчання

Сьогодні, 22 липня, Таджикистан мобілізував 130 тисяч військових зі свого військового резерву на додаток до 100 тисяч чинних військовослужбовців для тригодинних навчань, найбільших в історії країни.

Про це інформує УНН з посиланням на Reuters.

 У заяві президента країни Емомалі Рахмона йдеться, що під час навчань було залучено понад 1 000 бойових машин, сотні артилерійських знарядь, мінометів і десятки літаків, а також вертольоти.

«У зв’язку з нестабільною ситуацією в регіоні я ще раз нагадую народу Таджикистану, що ми повинні бути готові захищати мир і стабільність, які були досягнуті дорогою ціною», — наголосив Емомалі Рахмон у промові в ефірі державного телебачення.

За його словами, 20 тисяч осіб з військового резерву були спрямовані на зміцнення кордону Таджикистану з Афганістаном.

 Повідомляється, що військові навчання пройшли на тлі наступу талібів в Афганістані з метою встановлення контролю над територією після відходу міжнародних сил під керівництвом США. Наразі вони контролюють більшу частину країни та змогли оточити значну кількість великих міст. Тож прикордонний перехід між Афганістаном і Таджикистаном тепер перебуває під контролем «Талібану».

 Раніше цього місяця сотні афганських військовослужбовців перетнули кордон з Таджикистаном, відступаючи після наступу талібів. Пізніше Таджикистан відправив їх назад, оскільки уряд Кабула організував спеціальні рейси для повернення своїх солдатів.

Росія, у якої є військова база в Таджикистані, найближчим часом планує провести там спільні навчання з Таджикистаном і Узбекистаном, ще однією колишньою радянською республікою, що межує з Афганістаном.

https://armyinform.com.ua/2021/07/u-tadzhykystani-vidbulysya-najbilshi-v-istoriyi-krayiny-vijskovi-navchannya/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *