У центрі столиці організували Молитовний майдан та унікальну виставку «На лінії вогню»

На Софійській площі до Дня захисників і захисниць України відбувся Всеукраїнський молитовний майдан, організований громадською організацією «Інтелектуальна Україна».

До заходу долучились представники Всеукраїнської ради церков, відомі творчі хорові колективи, вокальні виконавці та військовослужбовці. Молитву очолив Почесний патріарх Православної церкви України Філарет.

— Помолимось, щоб Божа Матір і надалі охороняла Україну від усіх бід і дарувала нам віру. Насамперед треба виконувати заповіді Божі й жити так, як він заповідає. В цей святковий день Покрови Божої Матері ми просимо: Боже великий, Україну храни! — закликав Філарет.

Родзинкою свята став виступ Ірини Рябчун, яка виконала композиції на карильйоні — унікальному інструменті з 51 дзвоном, які вилиті за спеціальним замовленням у Нідерландах.

Президент організації «Інтелектуальна Україна» Тетяна Струбчевська нагадала, що Молитовний майдан є складовою проєкту «Духовність зупинить війну і збереже світ», започаткованому ще у 2015 році.

— Метою Майдану є з’єднання нації як родини. Такі заходи реанімують та зцілюють духовні чесноти у суспільстві, пробуджують глибинні засади духовного піднесення людей різних конфесій та світоглядів, формують головний потрібний за сучасних умов чинник розвитку суспільства в дусі злагоди, миру та любові, — повідомила Тетяна Струбчевська.

Водночас волонтерська організація «Армія SOS» не лишилась осторонь та презентувала на Михайлівській площі предметно-документальну виставку «На лінії вогню».

Виставку презентують для того, щоб кияни та гості столиці змогли прийти й побачити, що відбувається на лінії розмежування. На виставці представлені оригінали документів російських військових, які підтверджують їхню присутність в Україні. Також представлені речі загиблих. Всі експонати можна помацати, роздивитися, що дуже до вподоби дітям. Одна з організаторів виставки та волонтерка «Армії SOS» Тетяна Сагайдак розповіла, що головна мета виставки — показати людям, що війна існує й вона близько:

— Ми прагнемо розвіяти міфи, які досі живуть в суспільстві. Цього разу у нас представлені фотороботи відомих фотохудожників, які показують людям, що таке війна. Хочеться, щоб цей день сприймався не просто вихідним, а нагадуванням, що нам є кому дякувати за це. Більшість експонатів привезені особисто волонтерами «Армії SOS». Колекція речей постійно поповнюється та змінюється. У 2014 році був великий ажіотаж з приводу експонатів, а сьогодні кожен другий відвідувач виставки — військовий.

Довідково. «На лінії вогню» — це перша доказова волонтерська виставка присутності російських військ в Україні. Стартувала вона ще у 2014 році у місті Дніпро та залишається «мандрівною» Україною і до сьогодні.

Катерина Магась та Анна Кравченко

Фото авторів

https://armyinform.com.ua/2021/10/u-czentri-stolyczi-organizuvaly-molytovnyj-majdan-ta-unikalnu-vystavku-na-liniyi-vognyu/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *