Україна має законодавчо підкріпити відповідність критеріям членства у ЄС

Про це на брифінгу заявила Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Вона пояснила, що Європейська комісія включила ухвалення закону про медіа до рекомендацій, виконання яких має передувати початку переговорів про членство України в ЄС.

– Європейський Союз, надаючи Україні статус кандидата, підтвердив, що ми відповідаємо Копенгагенським критеріям членства, що у нас є вільні медіа, плюралізм доступу до інформації. Це ті стандарти, яким вже відповідає наша держава. Сьогодні й законодавчо ми маємо це підкріпити, – сказала Ольга Стефанішина.

Вона зауважила, що наразі медійна сфера в Україні регулюється законодавством 1990 років.

– Якщо ми говоримо про сучасні підходи регулювання ринку медіа – це вже далеко не телебачення, не друковані медіа, а це фактично 80 відсотків того, з чого складається наше життя. Тому і законодавство має бути сучасним, – зазначила Ольга Стефанішина.

Вона також зауважила, що найважливішими для наших європейських колег є положення щодо структури власності.

– Уперше з часів незалежності регулятор наділяється не додатковими регуляторними повноваженнями, а зобов’язаний розвивати ринок. Це якраз і є ті унікальні новели, які сьогодні є в законі, – відмітила Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Як повідомлялося, ухвалення законодавства про медіа, яке враховує вимоги Директиви № 1808/2018/ЄС, упорядковує українське законодавство відповідно до рекомендацій експертів Ради Європи та наближає  (нововведення – ред.) до правової бази Євросоюзу, є одним із зобов’язань України в межах угоди про асоціацію з ЄС.

Довідково. Проєкт Закону про медіа має на меті створення єдиної, впорядкованої та взаємоузгодженої системи правових норм, спрямованих на регулювання правовідносин у сфері медіа, виконання Україною зобов’язань перед європейськими партнерами та імплементація норм європейського законодавства у національне законодавство України шляхом забезпечення реалізації права на свободу вираження поглядів, права на отримання різнобічної, достовірної та оперативної інформації, на забезпечення плюралізму думок і вільного поширення інформації, на захист національних інтересів України та прав користувачів медіасервісів, регулювання діяльності в сфері медіа відповідно до принципів прозорості, справедливості та неупередженості, стимулювання конкурентного середовища, рівноправності та незалежності медіа.

Ухвалення законопроєкту має створити необхідні сучасні європейські умови для задоволення  інформаційних потреб громадян України, ефективного розвитку сфери надання аудіовізуальних медіасервісів з використанням нових технологій.

Фото автора

https://armyinform.com.ua/2022/08/02/ukrayina-maye-zakonodavcho-pidkripyty-vidpovidnist-kryteriyam-chlenstva-u-yes/