Україна перемагає в інформаційній війні з Росією – чеський експерт

Україна не програла в інформаційній війні РФ, адже більшість європейців нині, на відміну від 2014 року, усвідомлюють наявність агресії Росії проти України та не підтримують кремлівський наратив про «внутрішньо український конфлікт».

Як повідомляє Укрінформ, про це заявив керівник Східноєвропейської програми аналітичного центру «Європейські цінності» (Чехія) Давід Стулік під час виступу на міжнародному форумі у Києві Democracy in Action: Zero Corruption Conference.

«Це не правда, що Україна програла чи програє інформаційну війну. Навпаки, вона однозначно у цій війні перемагає. Якщо запитати тепер будь-якого європейця, чи Україна є фашистською країною, хунтою, то відповідь буде – ні… Звичайно, не можна узагальнювати. Є якісь люди, які у це вірять, але їх не більшість», – сказав він, коментуючи ефективність російської інформаційної війни проти України.

Давід Стулік, який у 2007-2019 роках був речником представництва ЄС в Україні, вказав на те, що Євросоюз та його інституції наразі вже використовують таке поняття як «агресія Росії проти України», однак у 2014 році з цим було «важко».

«Я можу вам розповісти, як важко було у 2014 році переконати колег у Брюсселі, що Росія є прямим агресором проти України. Але тепер ми бачимо, що цей наратив, який є повністю відмінним від російського (що це внутрішній конфлікт, що це громадянська війна) вже став таким мейнстримом у розмовах та заявах європейських інституцій», – наголосив він.

За словами чеського експерта, дезінформаційні операції Росії можуть бути успішними протягом короткого періоду, але загалом час грає не на користь Росії – пропагандистські наративи втрачають ефективність з часом і є можливість для перевірки фактів.

Він підкреслив, що важливим чинником є аудиторія: «Не треба вважати європейську аудиторію за дурнів. Ці люди мають критичне мислення і можуть оцінювати факти про те, що відбувається у вашій країні та навколо Росії».

На переконання Давіда Стуліка, важливу роль у протидії російській пропаганді відіграють не лише незалежні ЗМІ, але й державні та різні аналітичні установи, центри боротьби з гібридними загрозами, які можуть підготувати аргументи для розвінчування фейків.

https://armyinform.com.ua/2021/06/ukrayina-peremagaye-v-informaczijnij-vijni-z-rosiyeyu-cheskyj-ekspert/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *