Україна повинна мати прозорий механізм парламентського нагляду за використанням озброєння

HIMARS

Відбулося перше засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час дії воєнного стану.

Про це інформує Верховна Рада України.

«Україна щодня отримує військову допомогу, це безпрецедентна підтримка міжнародної спільноти нашої держави. Тому ми хочемо показати, що всі процеси налагоджені, що процеси з отримання, доставки, обліку, обслуговування військово-технічної допомоги є відкритими, прозорими і мають парламентський контроль», – сказав голова ТСК Рустем Умєров.

читайте також:

Він наголосив, що акцент роботи буде саме на парламентському вимірі. Комісія зосередить роботу над удосконаленням правової та законодавчої бази.

«Україна, як держава, повинна мати прозорий механізм парламентського нагляду. За регламентом ТСК мають за півроку підготувати звіт про роботу. Я вважаю, що, коли в країні широкомасштабна війна, ми повинні зробити це якомога швидше – може навіть протягом найближчих тижнів, місяців», – зазначив голова ТСК.

Члени ТСК під час засідання обрали Секретаря ТСК – народного депутата Тараса Батенка.

Також члени Комісії затвердили план роботи, визначили осіб, які будуть запрошені на наступне засідання, а також затвердили порядок оприлюднення інформації щодо діяльності ТСК.

https://armyinform.com.ua/2022/07/30/ukrayina-povynna-maty-prozoryj-mehanizm-parlamentskogo-naglyadu-za-vykorystannyam-ozbroyennya/