Україна в плей-оф. Що далі?

Збірна України в останньому матчі групового турніру перемогла команду Боснії та Герцеговини та посіла друге місце у групі D. Такий результат дає право нашій команді продовжити боротьбу за путівку на чемпіонат світу 2022 року в Катарі. 

Виступ української збірної у груповому турнірі важко оцінити однозначно. Так ми жодного разу не програли, двічі виграли, але шість (!) нічиїх… Саме тому доля другого місця вирішувалася в останньому турі, до якого Україна підійшла на третій сходинці. Для бажаного другого місця нам потрібно було вигравати у Боснії та Герцеговини за умови, що в паралельному матчі групи фіни не виграють свій матч у французів. Якщо ж Франція та Фінляндія «розкатають» результативну нічию, то нам потрібно було б вигравати у боснійців з різницею не меншою ніж два м’ячі. 

Ось така тривожна математика, коли не все залежить від гравців нашої команди. Тут і згадалися втрачені залікові очки в матчах з казахами (1-1 та 2-2), з фінами (1-1), з тим ж боснійцями (1-1). Як це не дивно, але найяскравішим результатом цього відбору були дві нічиї проти французів (0-0 та 1-1). Загалом нічийні результати наче злий рок переслідували команду Шевченка, а потім Петракова. До честі останнього, саме під його керівництвом нам вдалося в надважкому виїзному матчі здолати фінів (2-1). 

Тому на вирішальний матч проти Боснії та Герцеговини наша команда виходила наче на останній бій. Завдання було просте до примітивності: здолати насичену оборону боснійців, реалізувати свої моменти (з чим у нас були неабиякі проблеми) та не пропустити контратаку суперника. З чим, у принципі, хлопці Петракова впоралися. Голи Зінченка та Довбика принесли перевагу, а всі огріхи нашої оборони блискуче зачистив наш голкіпер Бущан. У паралельному матчі нічим невмотивовані дострокові переможці групи французи залишилися вірними собі й перемогли фінів з тим же рахунком 2-0. Отже, з 12 заліковими пунктами збірна України посідає другу сходинку у групі D і змагатиметься за путівку до Катару у плей-оф.

Що далі? У плей-оф відбору до чемпіонату світу розіграють 3 путівки, за які поборються 12 команд (10, які посіли другі місця у відбіркових групах, і дві команди з турніру Ліги націй). Команди після жеребкування розіб’ють на три квартети, де команди зіграють півфінальний та фінальний матчі. Жеребкування відбудеться 26 листопада. Згідно з регламентом УЄФА всі учасники турніру плей-оф будуть поділені на «сіяних» та «несіяних». До групи «сіяних» увійшли найкращі команди, які посіли другі місця у своїх групах: Португалія, Шотландія, Італія, росія, Швеція, Уельс. Група «несіяних»: Туреччина, Польща, Північна Македонія, Україна та представники Ліги націй — збірні Австрії й Чехії. 

Півфінальні матчі відбудуться 24 березня 2022 року на полях «сіяних» команд, а фінали відбудуться 29 березня (їхні господарі визначаться окремим жеребкуванням). Отже, суперниками збірної України можуть стати такі збірні: Португалії, Шотландії, Італії, Швеції та Уельсу (з командою росії на цій стадії ми не зустрінемося, адже нас розведуть під час жеребкування).

Нагадаю, що фінальна стадія чемпіонату світу відбудеться у Катарі в період з 21 листопада по 18 грудня 2022 року. Путівку туди вже вибороли (окрім збірної команди господарів) збірні Англії, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Сербії, Франції, Хорватії, Швейцарії та Нідерландів.

https://armyinform.com.ua/2021/11/ukrayina-v-plej-of-shho-dali/