Українські військові готуватимуться за канадською програмою UNIFIER протягом 4 місяців

Міністр національної оборони Канади Аніта Ананд оголосила про дозвіл Канади розгорнути персонал ЗС Канади для навчання Збройних Сил України, які прагнуть збільшити чисельність своїх сухопутних сил перед обличчям триваючого, неспровокованого, невиправданого та незаконного вторгнення росії.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗС України.

«Попри жахливе російське вторгнення в Україну, операція UNIFIER тривала. Коли ми призупинили навчання минулої зими в Україні, ми чітко сказали, що відновимо навчання. Ми виконали обіцянку щодо проведення навчання із наданою Канадою артилерією та боєприпасами у третіх країнах. Співпрацюючи зі Сполученим Королівством, ми продовжуватимемо виконувати цю обіцянку. Канада вшановує мужність і відвагу Збройних Сил України, і ми продовжуватимемо допомагати їм розвивати навички, необхідні для захисту свободи та незалежності своєї нації», − наголосила Міністр національної оборони Канади Аніта Ананд.

У рамках операції UNIFIER Збройні сили Канади надішлють до Сполученого Королівства до 225 військовослужбовців, більшість з яких працюватимуть інструкторами, за підтримки підрозділу командування та управління протягом приблизно чотирьох місяців.

читайте також:

Зазначається, що перша з трьох навчальних груп, що нараховуватиме приблизно 90 військовослужбовців, буде в основному набрана з 3-го батальйону канадської легкої піхоти принцеси Патриції, який базується в Едмонтоні (Альберта).

Перші курси під керівництвом Канади відбуватимуться за гнучкою навчальною програмою, зосередженою на індивідуальних навичках, необхідних для бойових дій на передовій, включно з поводженням зі зброєю, наданням першої допомоги на полі бою, польовими навичками, тактикою патрулювання та законами збройних конфліктів.

«Канада відома якістю навчання, яку надає іншим країнам. Це навчання призводить до дуже цінного стратегічного ефекту. З останніх обговорень, таких, які відбулися у Контактній групі з питань оборони України, цілком зрозуміло, що навчання є критично важливим компонентом для підтримки здатності України захищати себе в короткостроковій та довгостроковій перспективі», – зазначив Начальник штабу оборони Збройних сил Канади генерал Вейн Дональд Ейр.

Довідково. Операція UNIFIER була розпочата у 2015 році на запит українського уряду, а на початку цього року була розширена та продовжена до березня 2025 року. Аспекти місії були тимчасово призупинені після повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року з зобов’язанням відновити навчання, коли і де дозволять умови. Програма підготувала понад 33 000 військовослужбовців Збройних Сил України з 2015 року.

З лютого 2022 року Канада виділила або надала Україні військову допомогу на суму 626 мільйонів доларів США, включно з артилерійськими гарматами − буксированими 155-мм гаубицями M777 зі змінними стволами та сумісними боєприпасами, а також безпілотниками і броньованими машинами бойової підтримки, а також відповідним навчанням.

https://armyinform.com.ua/2022/08/05/ukrayinski-vijskovi-gotuvatymutsya-za-kanadskoyu-programoyu-unifier-protyagom-4-misyacziv/