Унікальна операція на лівому березі Херсонщини: як Сили оборони створили плацдарм у Кринках

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Травня 2024, 17:46

Сили оборони України в серпні 2023 року провели надскладну та успішну бойову десантну операцію на Дніпрі, завдяки якій на лівому березі Херсонської області вдалося створити тактичний плацдарм.

Про деталі тієї операції йдеться у статті видання LB.ua.

Плацдарм, який згодом розширили до оперативного, створили в районі населених пунктів Кринки й Козачі Лагері завдяки підрозділам ГУР, ССО та ТрО.

Командир спецпідрозділу ГУР МОУ з позивним «Шаман» розповів, що після підриву 6 червня 2023 року росіянами дамби Каховської ГЕС велику кількість мін знесло або вкрило піском. Саме міни створювали найбільшу небезпеку для подібних рейдів і це дало шанс виконати операцію.

Спецоперацію готували понад місяць і вирішили почати її, коли противник проводив ротації та завів на позиції підрозділи, які були недостатньо обізнані з ситуацією.

Село Кринки на Херсонщині. Скріншот: Google Maps

Підрозділи Сил оборони зайшли на територію противника, у міжпозиційний простір, відразу відбулося декілька досить інтенсивних боєзіткнень з ворожими спостережними постами. Декотрі ворожі групи були майже в повному складі знищені або взяті в полон.

Після цього українські підрозділи розділилися вже на лівому березі Дніпра. Бійці ГУР знищували противника в одному напрямку, 8 полк ССО — в іншому, а розвідвзвод ТрО мінував безпосередньо дорогу, тобто логістичний шлях на село Козачі Лагері.

Згодом виявилося, що противник геть не знається на ситуації та свідченням цього стало те, що на місце приїхав начальник розвідки російського десантного полку. російські офіцери, які виконували завдання в районі, намагалися з’ясувати обстановку і здійснювали рекогносцировку безпосередньо на лінії зіткнення. Це дозволило узяти їх у полон, в тому числі майора Юрія Томова.

Командир зведеної тактичної групи 8 полку і 144 центру спецпризначення Сил спецоперацій ЗСУ з позивним «Бобер» розповів, що за перший день операції в боєзіткненнях противник втратив 73 військовослужбовців, тому що його десантна військова частина, яка пішла на Запоріжжя, залишила замість себе мобілізованих.

Це був лише перший етап операції. Наступні були складнішими, тому що за декілька днів противник з’ясував, що діється, і намагався змінити ситуацію на полі бою, проте успіху не мав.

Зрештою Сили оборони вже 9 місяців стримують ворога на лівобережжі Херсонщини, а нещодавно змогли взяти під контроль острів Нестрига.

Цей острів має важливе тактичне значення, оскільки не дозволяє ворогу наближатися до наших позицій. Окупанти намагаються повернути собі втрачені позиції на острові, використовуючи для атак не тільки човни, але і гідроцикли.

На початку цього тижня російські війська збільшили кількість щоденних штурмів у Кринках, але жодних тактичних успіхів не мають і після невдалих спроб відступають з втратами.

https://armyinform.com.ua/2024/05/10/unikalna-operacziya-na-livomu-berezi-hersonshhyny-yak-syly-oborony-stvoryly-placzdarm-u-krynkah/