Уряд схвалив концепцію держпрограми забезпечення житлом захисників України до 2025 року

Кабінет Міністрів України схвалив державну цільову соціальну програму забезпечення реалізації права на житло осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, на період до 2025 року.

Відповідне рішення сьогодні ухвалено на засіданні уряду.

Метою програми є поліпшення житлового забезпечення захисників України та членів їхніх сімей з обґрунтуванням потреби і можливостей територіальних громад, регіонів і держави. Програма передбачає реалізацію з 2021-го до 2025 року.

Очікується, що в результаті реалізації програми покращиться соціальна адаптація захисників України і членів їхніх сімей у територіальних громадах. Понад 5 тисяч захисників України і членів їхніх сімей отримають власне житло, зокрема, на умовах державно-приватного партнерства.

Передбачається, що шляхами і способами розв’язання проблеми забезпечення житлом у межах цієї програми буде:

– визначення потреб територіальних громад у людських ресурсах та формування соціальних програм з урахуванням пріоритетів державної міграційної політики й підтримки трудової мобільності;

– залучення суб’єктів інвестиційної діяльності до будівництва (придбання) житла для захисників України та членів їхніх сімей;

– стимулювання територіальних громад до залучення захисників України та членів їхніх сімей до процесу соціально-економічного розвитку територій;

– співфінансування будівництва житла на засадах державно-приватного партнерства;

– поетапне фінансування фактично виконаних будівельних робіт;

– удосконалення існуючих, розроблених нових законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань запровадження фінансово-інвестиційного механізму державної підтримки будівництва (придбання).

Фінансування цієї держпрограми передбачається за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, міжнародної фінансової і технічної допомоги та інших не заборонених законодавством джерел.

Нагадаємо, що відповідно до даних облдержадміністрацій, станом на 1 січня 2021-го на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування для отримання безоплатного житла, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», перебувають майже 29 тисяч ветеранів війни і членів їхніх сімей. Зокрема, 1,5 тисяч захисників України мають інвалідність І та ІІ групи, понад 3,5 тисяч є внутрішньо-переміщеними особами та близько 900 — особами, які брали участь у бойових діях на території інших держав.

https://armyinform.com.ua/2021/06/uryad-shvalyv-konczepcziyu-derzhprogramy-zabezpechennya-zhytlom-zahysnykiv-ukrayiny-do-2025-roku/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *