Уряд схвалив порядок утримання та охорони Національного військового меморіального кладовища

Прочитаєте за: 2 хв. 7 Травня 2024, 21:53

Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою затверджено Порядок утримання в належному стані та охорони Національного військового меморіального кладовища.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Меморіал розташовуватиметься у Гатненській сільській територіальній громаді Фастівського району Київської області. Зараз на території ведуться підготовчі роботи до будівництва.

Ухвалений акт окреслює конкретні заходи, які буде здійснювати державна установа «Національне військове меморіальне кладовище», зокрема:

  • належну експлуатацію, огляд і прибирання, проведення ремонтних робіт будівель, споруд, площ, монументів, огорож, систем питного водопостачання та водовідведення тощо, що знаходяться на території Військового кладовища;
  • облаштування контейнерних майданчиків для роздільного збирання сміття;
  • озеленення з максимально можливим збереженням існуючих насаджень;
  • встановлення, ремонт та заміну вивісок та інформаційних табличок;
  • дотримання правил пожежної безпеки на території Військового кладовища.

Меморіальний комплекс передбачає наявність військового кладовища з усіма необхідними ритуальними спорудами для організації почесних поховань загиблих, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Тут також буде збудований музейний комплекс, який увічнить пам’ять загиблих та зафіксує для майбутніх поколінь їхній внесок у захист української державності.

Раніше повідомлялося, що перші поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі можуть відбутися наприкінці літа – на початку осені цього року.

Будівництво першої черги поділено на два етапи, зокрема першу частину планують ввести в експлуатацію до кінця серпня — початку вересня, що дасть можливість розпочати поховання полеглих українських героїв.

Повністю побудувати весь комплекс планується до 2027 року.

У березні Національне військове меморіальне кладовище отримало в постійне користування 265 гектарів під Києвом.

https://armyinform.com.ua/2024/05/07/uryad-shvalyv-poryadok-utrymannya-ta-ohorony-naczionalnogo-vijskovogo-memorialnogo-kladovyshha/