Усталений підхід: Пентагон вирішив і надалі купувати новітні британські гаубиці M109A7

Прочитаєте за: 2 хв. 3 Лютого 2024, 9:16

Гаубиця M109A7. Фото: BAE Systems

Британське транснаціональне підприємство BAE Systems уклало угоду на постачання самохідних гаубиць M109A7 для армії США та афілійованих з ними підвізників боєприпасів M992A3.

Як заявив офіційний портал виробника, сума контракту становить 418 мільйонів доларів, повідомляє АрміяInform.

«Компанія отримала від армії США контракт на виробництво та постачання додаткових комплектів самохідних гаубиць M109A7 та їх комплектуючих і підвізників боєприпасів M992A3. Контракт, укладений у листопаді 2023 року, встановлює термін постачання техніки до 2025 року», — наголошено в офіційному пресрелізі від керівництва BAE Systems.

Довідково: M109A7 — найновіша 155-мм гаубиця в сімействі машин BAE Systems M109 та основна система вогневої підтримки із закритих вогневих позицій для бойових груп бронетанкових бригад (ABCT). Машина оснащена модернізованими можливостями за розміром, вагою, потужністю, охолодженням, готовністю, захистом сил і живучістю, які в сукупності надають командирам армії більш боєздатну і стійку самохідну гармату на полі бою.

«Цей контракт підтверджує нашу відданість наданню допомоги армії США у виконанні її завдань», — зазначив директор з виробництва наземних транспортних засобів підрозділу Combat Mission Systems компанії BAE Systems Ден Фербер. «Поле бою постійно змінюється, але командири бойових груп бронетанкових бригад можуть бути впевненими в можливостях непрямої вогневої підтримки, яку забезпечує ця машина».

Як наголошено в обґрунтуванні контракту на порталі BAE Systems, нова конструкція M109A7 включає модернізовані шасі, двигун, трансмісію, підвіску, систему рульового управління і підвищену живучість. Поліпшена уніфікація програми M109A7 для всіх ABCT полегшує логістичний тягар та знижує витрати на експлуатаційну стійкість.

Машина також спроєктована для підтримки гарматних агрегатів як збільшеної дальності ведення вогню, так і вищого калібру, що мають вирішальне значення для досягнення армійськими підрозділами збільшеної вражаючої здатності.

BAE Systems отримала початковий контракт на виробництво M109A7 у 2017 році. Завдяки цьому останньому замовленню загальна вартість контракту досягла 2,5 мільярда доларів.

Як повідомляла АрміяInform, у серпні 2020 року перші М109А7 отримав 2-й батальйон 82-го польового артилерійського полку Армії США.

Виробництво та підтримка M109A7 та M992A3 здійснюється в США на армійському складі Анністон в Алабамі та на підприємствах BAE Systems у Йорку, штат Пенсільванія; Міннеаполіс, Міннесота; Стерлінг-Хайтс, Мічіган; Ендікотт, Нью-Йорк; Елгін, Оклахома; та Ейкен, Південна Кароліна.

[embedded content]

Гаубиця M109A7. Відео: USA Military Channel

https://armyinform.com.ua/2024/02/03/ustalenyj-pidhid-pentagon-vyrishyv-i-nadali-kupuvaty-brytanski-gaubyczi-m109a7/