В ОУВ «Олександрія» для молодших командирів провели тренінг з фахової підготовки

Молодші командири – категорія базова у війську. Це первинний організатор, який безпосередньо керує особовим складом, навчає його, відповідає за його морально-психологічний стан та готовність виконання завдань за призначенням.

Про це у Facebook повідомляє оперативне командування «Південь».

Саме тому їх навчанню приділяється багато уваги. В оперативно-стратегічному угрупованні військ «Олександрія» для молодших командирів був організований спеціальний тренінг з фахової підготовки в умовах воєнного стану.

Для участі були відібрані командири відділень та вмотивовані військовослужбовці рядового складу з числа підрозділів угруповання, зокрема і з Територіальної оборони.

Програма тренінгу передбачала різні види підготовки: тактична, вогнева, інженерна, лідерство, тактична медицина, військова топографія, підготовка зі зв’язку. Заняття були як групові, так і практичні.

Розклад занять складений за принципом логічного поєднання теоретичної підготовки із практикумом на максимально наближеній до потенційно бойової місцевості.

Організація та планування занять з тактичної підготовки проводилися з урахуванням вихідного рівню індивідуальної підготовки слухачів і передбачали закріплення знань та навичків на персональному рівні –перший тиждень; в складі тактичних груп – другий і роботу в складі навчальних відділень – на третьому тижні.

Молодші командири розглянули і практично відпрацювали порядок своєї роботи з відділенням/взводом в різних видах бою.

Вогнева підготовка включала роз’яснення і практичне засвоєння основ та правил стрільби зі штатної стрілецької зброї, практичного приведення зброї до нормального бою.

Основа інженерної підготовки тренінгу була спрямована на виявлення мін, СВП, розтяжок та на навчання діям при їх виявленні. Практичні навички здобувалися під час проходження стежок, подолання навчальних замінованих ділянок, в тому числі і вночі та попутно, під час занять з тактики.

Тактична медицина також щільно впліталася у заняття із тактики і найбільше була розрахована на практику. Всі знання і навички одразу закріплювалися практично з використанням муляжів, а за доцільністю і безпосередньо на бойових побратимах.

Наука лідерства – як провідна ознака командира включала в себе роботу в різних умовах бойової обстановки. Це були і підведення підсумків за минулу добу, аналіз виконаних завдань, постановка нових задач і багато інших «секретів» керування підрозділом. Де командувати – це не просто роздавати команди, а вміння організувати роботу команди.

Контроль тренінгу відбувся протягом двох днів у формі контрольних занять з основних предметів навчання. Молодші командири показали хороший рівень засвоєння навчального матеріалу та високу вмотивованість застосовувати отриманні знання і навички в реальних бойових умовах.

Такі тренінги показали себе досить позитивно, результативно і мотиваційно. А значить є сенс зробити їх системними і розвивати даний напрямок підготовки.

https://armyinform.com.ua/2022/08/07/v-ouv-oleksandriya-dlya-molodshyh-komandyriv-provely-trening-z-fahovoyi-pidgotovky/