В Україну прибули патрульні катери типу Island

Сьогодні, 23 листопада, на борту судна Ocean Grand із міста Балтімор, штат Меріленд США до України прибули 2 катери типу Island, які отримали назви «Фастів» та «Суми».

Патрульні катери українських ВМС на борту вантажного судна подолали тисячі миль та увійшли до територіальних вод України. Попереду кінцева зупинка маршруту ‒ Одеський морський торговельний порт, проходження митного контролю, розвантаження, відбуксирування до місць базування та підготовка до експлуатації після тривалого транспортування.

– Ми вдячні американським партнерам за багаторічну незмінну підтримку надану Україні. Ми високо цінуємо вклад Сполучених Штатів Америки задля стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, – зазначив командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Надаючи допомогу в захисті суверенітету і територіальної цілісності України, США на чолі консолідованої світової спільноти захищає демократичні цінності та трансатлантичну безпеку.

Уже незабаром на катерах «Фастів» та «Суми» буде піднято Військово-морський прапор України та під командуванням українських екіпажів вони розпочнуть свій бойовий шлях із забезпеченню морської безпеки в акваторіях Чорного та Азовського морів. 

Нагадаємо, що нещодавно на верфі Берегової охорони США відбувся черговий випуск українських моряків, які пройшли 6-тижневий спеціальний курс додаткової підготовки для служби на Island.

Довідково. Передача катерів відбулася в рамках матеріально-технічної допомоги Сполучених Штатів Америки Україні, яка триває з 2014 року та є внеском американського суспільства у зміцнення морської безпеки нашої країни. Отримання патрульних катерів іноземного виробництва надає змогу українським ВМС підвищити рівень взаємосумісності з флотами держав-членів та партнерів НАТО.

Фото: служба зв’язків з громадськістю Командування ВМС ЗС України

https://armyinform.com.ua/2021/11/v-ukrayinu-prybuly-patrulni-katery-typu-island/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *