Вітчизняні та іноземні експерти аналізують систему оборонного менеджменту в Міноборони та ЗС України

На базі Центрального будинку офіцерів у Києві тривають заходи в межах комплексного функціонального огляду системи оборонного менеджменту в Міністерстві оборони і ЗС України. Представники оборонного відомства, Апарату Головнокомандувача Збройних Сил, Генерального штабу ЗСУ, Посольства Канади в Україні, команди Protect Program (Канада), іноземні радники, представники Офісу НАТО в Україні й національні експерти підбивають підсумки першого етапу функціонального огляду.

Упродовж робочих днів сесії перед учасниками функціонального огляду зі звітами виступають експерти Міноборони України, ГШ ЗС України та команди програми Protect. Робочі підгрупи працювали незалежно одна від одної. Звіти експертів містять опис поточних процесів, які використовують у Міноборони та Збройних Силах України, та інформацію про результати дослідження моделей урядування у галузі оборони, управління оборонними ресурсами та управління людськими ресурсами у 15 країнах (10 з яких — члени НАТО).

Під час сесії виступив тимчасовий виконувач обов’язків гендиректора Директорату політики у сфері оборони МОУ В’ячеслав Дем’яненко. Він, зокрема, зазначив, що робочі підгрупи мають не лише проаналізувати та обговорити наявну систему оборонного менеджменту.

— У нашій роботі ми маємо окреслити майбутню систему оборонного менеджменту й відпрацювати рекомендації керівництву МОУ та ЗСУ, чого варто досягти і що для цього потрібно змінити, — зауважив В’ячеслав Дем’яненко. — Аби виробити ці пропозиції, варто чітко розібратися, якою має бути система, щоб ці процеси відбувалися в усьому секторі оборони. Важливо, що недоцільно копіювати якусь систему іншої країни. Україна має багато особливостей. У нашої системи своя специфіка, яка наразі відмінна від країн НАТО. Тож треба напрацювати рекомендації для створення такої системи оборонного менеджменту, водночас прийнятної для нас і з урахуванням принципів, які застосовані в Альянсі. Це дає змогу нашим силам оборони досягти сумісності зі збройними силами згаданих держав. Тоді можна впевнено говорити про здатність виконувати спільні завдання.

Аташе з питань оборони при Посольстві Канади в Україні полковник Роберт Фостер зазначив важливість спільної роботи та її результатів у підвищенні ефективності функціонування системи оборонного менеджменту України.

Заступник Міністра оборони України Олександр Поліщук наголосив на важливості демократичного цивільного контролю над Збройними Силами — одному з ключових питань, що визначають реформи, які тривають в Міноборони і Збройних Силах. Він висловив сподівання, що проведена в підгрупах робота матиме результат для кінцевих узагальнених рекомендацій, оскільки «реформування в сфері оброни – це не лише про Міністерство оборони, а про оборону в цілому».

Під час роботи підгруп на сесії Комплексного функціонального огляду системи оборонного менеджменту в МОУ та ЗСУ експерти сформують і обґрунтують основні ідеї щодо покращення наявних процесів урядування в сфері оборони, управлінні оборонними й людськими ресурсами. Звіт за перший етап цього огляду стане підґрунтям, на основі якого ближчим часом сформують рекомендації керівництву оборонного відомства з удосконалення національної системи оборонного менеджменту.

Кореспондентові АрміяInform гендиректор Директорату політики у сфері оборони МОУ Юрій Пунда зауважив, що вже відбувається процес, який наближає Україну до досягнення членства в Північноатлантичному Альянсі.

— Основна ідея функціонального огляду системи оборонного менеджменту — провести незалежне оцінювання процесу в Міноборони та у системі вітчизняних Збройних Сил, у системі оборонного менеджменту в цілому й порівняти їх з аналогічними процесами у НАТО. Ми зібрали представників різних країн і на підставі аналізу опрацюємо найкращі можливі варіанти, як зробити внутрішню трансформацію і просуватися в напрямку отримання членства в Альянсі.

Як підкреслив Юрій Пунда, робота з вироблення рекомендацій удосконалення національної системи оборонного менеджменту має завершитися наприкінці серпня. Фінальний звіт із визначеними шляхами подальшого розвитку українських сил оборони буде доступний загалу.

https://armyinform.com.ua/2021/08/vitchyznyani-ta-inozemni-eksperty-analizuyut-systemu-oboronnogo-menedzhmentu-v-minoborony-ta-zs-ukrayiny/