Володимир Зеленський і Джо Байден обговорили концентрацію російських військ і важкого озброєння на сході України

Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з Президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом розповів йому про безпекову ситуацію на сході країни та уздовж українських кордонів. Він акцентував увагу на тому, що на тимчасово окупованих територіях та поблизу кордону України й надалі спостерігається висока концентрація російських військ і важкого озброєння.

Про це повідомив керівник Офісу глави Української держави Андрій Єрмак.

«Так зване відведення російських військ є лише імітацією», – наголосив Президент України.

Зі свого боку Джо Байден підтвердив непохитну підтримку з боку США суверенітету й територіальної цілісності України та відзначив важливість обговорення з Президентом України регіональних безпекових ризиків саме напередодні важливих заходів з безпекових переговорних форматів.

Джо Байден підтримав ініціативу Володимира Зеленського щодо створення Кримської платформи. Він запевнив, що Сполучені Штати будуть представлені на саміті ініціативи на високому політичному рівні.

Глави держав також обговорили питання енергетичної безпеки. Президент США наголосив, що він є противником реалізації проєкту «Північний потік – 2».

Володимир Зеленський акцентував увагу Джо Байдена, що «Північний потік – 2» – це не економічний проєкт. Він створює серйозну загрозу та є безпековим викликом і має розглядатися через призму гарантій безпеки для України, зауважив Президент України.

Джо Байден запевнив, що позиція України обов’язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також запланованих заходів найвищого рівня. Володимир Зеленський наголосив на важливості надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі.

Лідери обмінялися думками щодо стратегічної взаємодії України та США напередодні важливих самітів «Групи семи» та Північноатлантичного альянсу, а також запланованих зустрічей Джо Байдена з керівництвом Євросоюзу та Президентом Російської Федерації.

Володимир Зеленський прийняв запрошення Джо Байдена відвідати США у липні цього року.

https://armyinform.com.ua/2021/06/volodymyr-zelenskyj-i-dzho-bajden-obgovoryly-konczentracziyu-rosijskyh-vijsk-i-vazhkogo-ozbroyennya-na-shodi-ukrayiny/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *