Володимир Зеленський прагне прямих переговорів із китайським лідером

Президент України Володимир Зеленський прагне можливості напряму поговорити з головою Китайською Народної Республіки Сі Цзіньпіном задля допомоги в припиненні російського вторгнення. Про це український лідер заявив в інтерв’ю газеті «South China Morning Post».

Президент України закликав Китай використати свою потужність для політичного та економічного впливу на росію, щоб припинити бойові дії. Володимир Зеленський сподівається, що Китай змінить своє ставлення до конфлікту — досі країна відмовляється офіційно засудити свого ключового економічного партнера за воєнне вторгнення.

За словами Володимира Зеленського він розмовляв із Сі Цзіньпіном рік тому, зазначивши, що Україна завжди прагнула тісних стосунків із Китаєм у роки, що передували воєнному конфлікту.

«Від початку широкомасштабної агресії 24 лютого ми офіційно просили про розмову, я вважаю, що це було б корисно», — зазначив Президент України.

Український лідер сказав, що він розуміє, що Китай бажає зберегти «збалансоване» ставлення до війни, але важливо зазначити, що конфлікт базується на неспровокованому вторгненні росії на українську суверенну територію.

«росіяни — загарбники, це війна на нашій території. Китай, як велика і потужна країна, може поставити російську федерацію на місце», — сказав він.— «Звичайно, я б дуже хотів, щоб Китай переглянув своє ставлення до російської федерації».

Володимир Зеленський закликав Китай використовувати свій статус члена Ради Безпеки ООН, щоб показати країнам, що вони повинні дотримуватися міжнародних норм. Також Зеленський чітко дав зрозуміти, що, на його думку, у Китаю є економічні важелі тиску на путіна, щоб той припинив війну.

«Я впевнений, що без китайського ринку росія відчувала б повну економічну ізоляцію», — сказав він

https://armyinform.com.ua/2022/08/04/volodymyr-zelenskyj-pragne-pryamyh-peregovoriv-iz-kytajskym-liderom/