Волонтери ветеранської спільноти підтримали своїх побратимів у районі Бахмута

Група волонтерів Всеукраїнського об’єднання «Спілка Учасників, Ветеранів, Інвалідів АТО та бойових дій» (СУВІАТО) побувала на Бахмутському напрямку в районі дій угруповання Об’єднаних сил. Волонтери ветеранської організації відвідали одразу дві локації – розташування двох різних військових частин, у складі яких учасники спілки сьогодні захищають Україну, повернувшись до строю.

Першою з них стала одна зі стрілецьких рот окремого стрілецького батальйону. Цьому підрозділу волонтери привезли 2 тепловізори, коліматорний приціл, 4 планшети та карти пам’яті до них, підібрані під програмне забезпечення, яке використовують захисники, десяток павербанків, велику кількість інструментів, серед яких – зварювальний апарат із запасом електродів, ручні та електроінструменти. Крім того, воякам передали 40 спальних мішків, 26 карематів, а також значну кількість продуктів харчування – тушковану курятину власного виробництва й різноманітні смаколики.

– Добре, що поїхали двома машинами, інакше все зібране аж ніяк не вдалося би доставити, – каже волонтерка Ольга Харькіна.

Дівчина розповіла журналістові АрміяІнформ, що тепловізори були придбані спілкою завдяки підписникам телеграм-спільнот Новинач та Регіоналіті, які зібрали чималу суму за лічені хвилини, а решта гаджетів і корисних речей – за зібрані спілкою кошти та за допомогою небайдужих друзів організації. Так, наприклад, активно допомагає два подружжя патріотів. Киянин Ярослав, дотичний до ІТ-спільноти, передав планшети, а його дружина Марина постійно активно шукає все, що необхідно придбати для захисників за кордоном. Подружжя Сергія та Марини Китовських, які нині мешкають у Фінляндії, з власного сімейного бюджету виділяють кошти для нагальних потреб. Цього разу на них були придбані павербанки, карти пам’яті та електроінструменти.

Ольга Харькіна розповіла, що один із автомобілів, на яких волонтери привезли вантажі, це – їхній старенький легковик, який пройшов уже десятки, якщо не сотні поїздок на Схід, а ось другий – карета швидкої допомоги, про придбання й комплектування якої АрміяІnform нещодавно розповідала. Повний привід, дизель, прекрасний стан і, на додачу – «нафарширована» сучасним медичним устаткуванням – ця машина стала справжньою знахідкою для медиків окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.

– Тільки не кажіть, що це… Це нам?!. Та ну… – такою була перша зніяковіла реакція начмеда, коли він був терміново викликаний з позицій в штаб, аби відразу отримати машину. – Та ми ще дві години тому голови ламали й подумати не могли, а тут – таке…

читайте також:

А потім – огляд «швидкої» з усім її начинням та функціоналом і – сповнені справжнього щастя обличчя військових медиків. А коли ще почали розвантажувати з неї те, що потрібно вже зараз для роботи, то з кожною коробкою ця радість та вдячність ставали більшими.

Залишивши радісних медиків опановувати нову машину й обладнання, з Донеччини волонтери вирушили у зворотну путь – в офісах та на складах спілки їх чекають нові вантажі в стадії формування, а на різних напрямках у кількох операційних зонах фронту російсько-української війни на них ще більше чекають вояки інших батальйонів та бригад.

Фото Андрія Сідлецького

https://armyinform.com.ua/2022/06/18/volontery-veteranskoyi-spilnoty-pidtrymaly-svoyih-pobratymiv-u-rajoni-bahmuta/