Вступати в Харківську «кадетку» прибули юнаки з окупованих територій

У Державній гімназії-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус», що в Харкові, завершили приймати документи від абітурієнтів. До 24 червня триватиме складний процес відбору найкращих юнаків та дівчат у навчальні роти 7–10-х класів.

Набиратимуть близько 70 дівчат замість запланованих 40

За словами командування Кадетського корпусу, карантин не вплинув на кількість охочих носити погони з літерами «КК».

—Цього літа до нас прийдуть понад 230 хлопців та близько 70 дівчат, — каже начальник Кадетського корпусу генерал-майор Олексій Середа. — Юнаків набираємо у 7–10 класи, а дівчат — у 9–10. Цього року вперше набиратимемо дівчат у 9 клас, раніше відкривали двері лише для старших на рік-два. Скажу більше, ще до кінця травня планували відібрати лише 40 дівчат, але охочих виявилось так багато, що на одне місце претендує аж 6 юних українок. Тому вирішили збільшити кількість місць для кадеток, і в червні добираємо на 30 осіб більше, ніж планували.

Незалежно від статі, всі охочі вчитися в харківській «кадетці» складають заліки з фізпідготовки, проходять медкомісію та психологічні тести, пишуть диктант з української мови та розв’язують математичні завдання.

— Ми швидко адаптувалися до нових карантинних вимог та роботи з абітурієнтами, — пояснює заступник начальника гімназії-інтернату з методичної роботи полковник Олексій Магілін. — Зважаючи на профіль закладу, особливо прискіпливо ставимося до здоров’я й фізичного стану вступників. Найбільший конкурс серед юнаків приблизно «3:1» спостерігається у 10-х класах, дещо менший, а саме «2,5:1» — у 7–8-х класах.

Перші тижні навчання офіцери-вихователі проводять з новачками

Також полковник Олексій Магілін додав: до них на навчання приїздять майже з усієї України. А на цьогорічну вступну кампанію навіть прибуло кілька юнаків з тимчасово непідконтрольних Україні територій Донеччини й Луганщини. У їхніх шкільних атестатах ще 5-бальна система та незрозумілі печатки. Проте вони такі ж громадяни України, як і мешканці інших регіонів. Тому для цих юних патріотів двері «кадетки» завжди відкриті.

— Незалежно від статі, сили м’язів чи середнього балу в атестаті, однаково ставимося до всіх, виховуємо в них командний дух. Аби допомогти новоспеченим кадетам адаптуватися в гімназії-інтернаті, перші тижні навчання наші офіцери-вихователі проводять з новачками, сприяючи в усьому. Поступово вони стають самостійними, розуміють відповідальність, цінують взаємодопомогу, — уточнив полковник Олексій Магілін.

Через збільшення кількості кадеток у командира 6-ї роти майора Аліни Крокун-Баранової нині чимало роботи.

— До кінця серпня підготуємо до заселення 8 нових кімнат у гуртожитку для кадеток. Зокрема, оновимо три навчальні класи і зробимо, так би мовити, апгрейд усіх основних приміщень навчального підрозділу. Зауважу, що все необхідне для успішного навчання й комфортного відпочинку маємо. Великих проблем, що можуть виникнути, навчилися уникати або оперативно їх вирішувати, — наголосила майор Аліна Крокун-Баранова.

1 вересня в лавах харківських кадетів буде близько 600 осіб

Серед потенційних кадетів і 12-річний харків’янин Роман Кір’янов. Його батько, який нині у званні підполковника проходить службу у військовий частині Повітряних Сил ЗСУ, колись закінчив київську «кадетку».

Роман уже успішно склав іспит з фізпідготовки, готується до інших випробувань, щоб восени приєднатися до наймолодших кадетів 7-го класу.

— До вступу в Кадетський корпус займався рукопашним боєм, плаванням та легкою атлетикою. Відвідував і шаховий гурток, аби виховати в собі терпіння і вміння думати на кілька кроків уперед. Моєму батькові «кадетка» допомогла стати справжнім воїном і наразі обіймати високу посаду та керувати колективом. Знаю, що в армії буде важко, але я до цього готовий. Тому настрій маю бойовий, — каже абітурієнт Роман Кір’янов.

До речі, у Державній гімназії-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» вже стало доброю традицією напередодні Дня знань робити кадетам подарунок. Цього року там оновлять внутрішній дворик, де незабаром з’являться нові саджанці, багато квітників, зручні лави і мотиваційні стенди.

— За спортивними досягненнями та кількістю розрядників наша «кадетка» посідає друге місце серед подібних в Україні. А за навчальними перемогами — на третій сходинці п’єдесталу. Про це добре знають юнаки й дівчата, тому щороку їдуть до нас звідусіль, щоб поборотися за право носити звання харківського кадета. Із урахуванням нового набору, 1 вересня 2021-го в гімназії-інтернаті кадетські погони носитиме майже 600 осіб віком від 12 до 17 років. Усе це велике досягнення нашого дружного колективу, — підсумував генерал-майор Олексій Середа.

Державна гімназія-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» заснована 2013 року. Це державний загальноосвітній навчальний заклад II-III ступенів інтернатного типу, де здійснюється набір юнаків у 7, 8, 9, 10 класи, а дівчат — у 9, 10 класи. Із умовами вступу й навчання можна ознайомитися на офіційному сайті Кадетського корпусу: http://khkadet.org.ua

 

Фото автора

https://armyinform.com.ua/2021/06/vstupaty-v-harkivsku-kadetku-prybuly-yunaky-z-okupovanyh-terytorij/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *