Введено в обіг монету, присвячену першому голові ОУН Євгену Коновальцю

Сьогодні, 9 червня, Національний банк України вводить у обіг пам’ятну монету, присвячену першому голові Організації українських націоналістів Євгену Коновальцю, повідомила пресслужба регулятора.

«Пам’ятна монета «Євген Коновалець» номіналом 2 гривні продовжує серію «Видатні особистості України». Вона присвячена військовому і політичному діячеві, особистості, що символізує спадковість української національно-визвольної боротьби, – Євгену Михайловичу Коновальцю», − ідеться в повідомленні.

У НБУ розповіли, що аверс монети виглядає так: на тлі калинової гілки, яка обрамлює монету ліворуч, – малий Державний Герб України (угорі), праворуч від якого напис Україна; по центру, на дзеркальному тлі, – фалеристична пам’ятка часів визвольних змагань у вигляді монограми з двох літер «С», переплетених гілкою червоної калини – відзнака «Стрілецька Рада»; праворуч від якої – слова Є. Коновальця: «Будемо мати силу, тоді вийдемо побідно з найгіршого лихоліття і здобудемо все, що нам треба» та його факсиміле; унизу: номінал монети та рік карбування; логотип Банкнотно-монетного двору НБУ (ліворуч від відзнаки).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізований портрет Євгена Коновальця, ліворуч від якого напис ОУН та стилізований тризуб із мечем; праворуч написи: Євген Коновалець (півколом), роки життя 1891–1938 (унизу).

Тираж монети – 35 000 штук.

Крім того, сьогодні в обіг виходить пам’ятна монета «Спадок» номіналом 10 гривень.

Довідково. Євген Коновалець – полковник Армії Української Народної Республіки, командант Української військової організації, голова Проводу українських націоналістів, голова Організації українських націоналістів, один із ідеологів українського націоналізму.

https://armyinform.com.ua/2021/06/vvedeno-v-obig-monetu-prysvyachenu-pershomu-golovi-oun-yevgenu-konovalczyu/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *