Як діють санкції на економіку рф – дослідження Єльського університету

росія втрачає позиції на ринку енергоресурсів, імпортозаміщення не працює, а бізнес та заможні росіяни покидають країну. Більше ніж 1000 компаній вийшли, або оголосили про вихід із росії з лютого, свідчать дані аналітиків, зібрані на основі повідомлень компаній. Це ставить під удар 40% російскої економіки. Інвестиції цих компаній складали більше ніж $600 млрд, а кількість робочих місць, які вони створили, перевищує 5 млн, зауважили економісти.

Дослідники Єльського університету вказали, що торгівля енергоресурсами з росією більш важлива для неї, ніж для світу. Практично 60% надходжень російського бюджету залежать від продажу енергоресурсів. Поставки російського газу до Європи впали до рекордно низьких значень за п’ять місяців, а можливість збільшення поставок на схід, як це декларує путін, обмежена через відсутність інфраструктури.

У кремля закінчуються гроші, зробили висновок дослідники. росія витрачає валютні резерви, до яких має доступ, надзвичайними темпами. З близько $600 млрд золото-валютних резервів країни, майже $300 млрд заблоковано за кордоном. З часу широкомасштабної агресії, резерви зменшились на $75 млрд. Дослідники вказали на заяву російського міністра фінансів антона сілуанова, який запропонував витратити третину російського резервного фонду, національного фонду добробуту, на покриття дефіциту бюджету.

Імпортозаміщення не працює, зазначили аналітики, вказавши, що росії довелось значно скоротити випуск автомобілів і скасувати низку вимог з безпеки. росія втрачає доступ до запчастин та високотехнологічних товарів, що обмежує можливість ремонтувати та підтримувати літаки та устаткування, виробляти танки та інші товари.

Різко, більш ніж на 20%, за період з початку агресії, впала роздрібна торгівля і споживання, в порівнянні до цього ж періоду 2021 року, підкреслили науковці, посилаючись на дані «сбєрбанку», а також інтернет-продаж Yahoo.

Одним із індикаторів того, що росіяни виводять кошти за кордон, за оцінками аналітиків, стало зростання попиту на нерухомість на Близькому Сході. Агенти з нерухомості в Дубаї повідомили, що їхні надходження від продажу росіянам збільшились вдвічі, а у декого і втричі.

Єльські дослідники розкритикували своїх колег за надто оптимістичні прогнози щодо росії, які базуються на російських даних. Адже, йдеться в дослідженні, статистичні дані, які періодично публікує рф – усе більш фрагментовані, не повні та включають здебільшого лише позитивні дані, у той час як негативні замовчуються.

Цього тижня МВФ представив дані щодо російської економіки, де зменшив оцінки її цьогорічного падіння до 6%. Сонненфельд розкритикував фонд за використання російських офіційних даних і вказав, що МВФ «транслює російську пропаганду». У відповіді для ЗМІ, МВФ заявив, що Фонд «не вважає, що на росію повністю не вплинули санкції», але відзначає «деякий рівень непевності щодо прогнозу».

https://armyinform.com.ua/2022/07/31/yak-diyut-sankcziyi-na-ekonomiku-rf-doslidzhennya-yelskogo-universytetu/