Як має змінитися  військова освіта

У Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут відбулась робоча зустріч із приводу  трансформації військової освіти та підготовки військових фахівців. У заході взяли участь директор Департаменту військової освіти і науки МО України Володимир Мірненко, начальник інституту генерал-майор Віктор Остапчук, науково-педагогічні працівники інституту.

Під час зустрічі Володимир Мірненко повідомив, що в першому читанні Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який передбачає внесення змін до Законів України «Про вищу освіту», «Про освіту» та «Про наукову та науково-технічну діяльність» щодо професійної військової освіти.

– Запровадження терміну «професійна військова освіта» дозволяє нам бути взаємосумісними з державами-членами НАТО. Що стосується схеми військової освіти підходів до розв’язання питань саме трансформації системи  освіти, хочу запевнити у повній підтримці наших стратегічних радників і вона повністю задовольняється принципами НАТО і вимогам нашого національного законодавства в сфері вищої військової освіти, – додав Володимир Мірненко.

За словами директора Департаменту військової освіти і науки МО України, на виконання рішення Колегії Міністерства оборони, а також Міністра оборони України щодо створення ефективної системи військової освіти, проаналізовано законодавчу і нормативно-правову базу України та держав-членів Альянсу з питань військової освіти, досвід освітньої діяльності військових навчальних закладів провідних держав світу, – повідомляє пресслужба Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

Також під час зустрічі  обговорено важливі та нагальні питання трансформації системи військової освіти і підготовки військових фахівців тактичного рівня з урахуванням стандартів НАТО. Окреслені завдання для керівництва інституту та науково-педагогічних працівників щодо удосконалення освітньої діяльності Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут у процесі трансформації військової освіти. Акцентовано на нарощування спроможностей щодо мовної підготовки курсантів та науково-педагогічних працівників відповідно до вимог Дорожньої карти вдосконалення мовної підготовки у Збройних Силах України, реалізації принципу «Освіта впродовж військової кар’єри», внесення змін до Інструкції стосовно укладання контрактів на проходження військової служби (навчання) на посадах курсантів.

Відповідно до зазначених документів трансформація системи військової освіти передбачає:

  1. Розвиток Збройних Сил України, який повинен здійснюватися за стандартами НАТО. Це сприятиме досягненню сумісності зі збройними силами провідних держав світу.
  2. Створення єдиної уніфікованої системи підготовки персоналу для сил оборони з урахуванням досвіду держав-членів НАТО.
  3. Формування ефективної системи професійної військової освіти, яка інтегрована в державну систему освіти.
  4. Забезпечення централізованої підготовки особового складу сил оборони оперативного та стратегічного рівнів.
  5. Професійна армія має стати школою лідерства, а професійна військова освіта — підґрунтям для формування військової еліти держави.
  6. Реалізацію принципу «Освіта впродовж військової кар’єри».
  7. Забезпечення якості вищої освіти та професійної військової освіти, яка відповідає вимогам стандарту НАТО Bi-SCD 075-007 «Освіта і підготовка».
  8. Створення умов для взаємовизнання сертифікатів, отриманих у військових навчальних закладах держав-членів НАТО.

https://armyinform.com.ua/2021/10/yak-maye-zminytysya-vijskova-osvita/