Як в Україні відзначили День захисників і захисниць України

У регіонах нашої країни пройшли урочисті заходи з нагоди відзначення Дня захисників і захисниць України та свята Покрови і Дня Українського козацтва

У цей день центром Львова пройшов марш оборонців нашої країни. Близько опівдня учасники зібралися на майдані біля пам’ятника Тарасові Шевченку, де поклали квіти та спільно виконали Гімн України.

Ініціатором заходу був ветеран 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр» Артур Кирєєв. Напередодні, 13 жовтня, організатори маршу також завітали до військового шпиталю, де вручили подарунки пораненим воїнам, які проходять лікування.

Далі, сформувавши колону, всі рушили до Меморіалу Героїв Небесної Сотні, де відбулося нагородження воїнів та волонтерів.

У Чернігові в обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки найкращих армійців нагородили відзнаками, грамотами та подяками, а кульмінацією став святковий концерт творчого колективу Чернігівського обласного філармонійного центру.

— Ми сьогодні передусім вшановуємо наших воїнів, які постійно роблять вагомий вклад у розбудову нашої незалежності та ведуть боротьбу з агресором на сході нашої держави, проте не забуваємо і про загиблих. На заході поряд з військовослужбовцями районних територіальних центрів комплектування і тих, хто нещодавно повернувся з зони проведення операції Об’єднаних сил, у нас присутній почесний гість, народний депутат України Олег Семінський, — зазначив заступник військового комісара Чернігівського обласного ТЦК та соцпідтримки підполковник Вадим Лільчицький.

Уперше з початку військової агресії РФ проти України у прифронтовому місті Сєвєродонецьк пройшов військовий парад.

Участь у ньому взяли військовослужбовці підрозділів, які нині виконують бойові завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил.

У центрі міста на площі Перемоги зібралися сотні жителів, які оплесками зустрічали своїх захисників. Перед початком параду відбулося нагородження найкращих військовослужбовців. До воїнів з теплими привітаннями звернулися представники командування ОТУ «Північ», обласної військово-цивільної адміністрації, громадських організацій.

Серед парадних розрахунків були піхотинці, танкісти, артилеристи, розвідники, а також представники Державної прикордонної служби, Міністерства надзвичайних ситуацій, Національної гвардії та поліції. Крім того, відбулося проходження військової техніки та спеціалізованих машин забезпечення. Завершили парад воїни – ветерани російсько-української війни з Луганщини.

У рамках заходу в місті також пройдуть виставка сучасного українського озброєння, концерти професійних і аматорських колективів України та богослужіння на вшанування пам’яті загиблих захисників України.

Сертифікати на житло, козацький куліш, військова техніка у центрі, футбол із зірками — саме так відзначали у Хмельницькому. Усі свята пов’язані з національною пам’яттю, державотворенням і вшануванням захисників України традиційно розпочинаються з головного майдану обласного центру — майдану Незалежності.

З самого ранку хмельничани та гості міста поклали квіти до Меморіальної дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників АТО, а також пам’ятника Героям Небесної Сотні. Усі разом хвилиною мовчання вшанували загиблих Героїв, які віддали свої життя за незалежність України.

Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин відзначив чинних військовослужбовців та ветеранів російсько-української війни. Він нагородив відзнакою «Воля і мужність» сімох хмельничан-захисників і двом вручив грошові сертифікати для придбання житла.

На Алеї Слави міського кладовища представники духовенства міста відправили панахиду за загиблими Героями російсько-української війни.

У Центрі Хмельницького військовослужбовці Сил спеціальних операцій організували військово-козацький майданчик з демонстрацією техніки, зразків стрілецького озброєння, спорядження спецпризначенців, із солдатською кашею та частуванням усіх охочих справжнім козацьким кулешем з казанів, який самі приготували на відкритому вогні.

Привітати захисників і захисниць зі святами приїхала до Хмельницького й Національна збірна ветеранів українського футболу, які на центральному міському стадіоні провели товариську зустріч з командою 8-го окремого полку спеціального призначення «Сірі вовки».

У Харкові до Монумента загиблим захисникам України прийшли сотні ветеранів російсько-української війни, армійців, родини загиблих воїнів, посадовців місцевих органів самоврядування, представники громадськості та інші.

— Цей день став уособленням мужності й самовідданості, лицарства та благородства, святом справжніх патріотів нашої України, — каже представник Харківської обласної ГО «Спілка ветеранів АТО/ООС» Юрій Корсунов. — Ми прийшли до цього священного місця, аби вкотре пригадати тих, хто за покликом серця став на захист нашого народу. Тисячі найкращих синів і доньок України полягли від ворожих куль чи снарядів. За це їм низький уклін та світла пам’ять!

Увечері відбудеться марш захисників і захисниць України, в якому візьмуть участь представники понад 15 різних військово-патріотичних об’єднань.

У Дніпрі урочистості проходили у Національному академічному українському музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка. У заході взяли участь командування та особовий склад Оперативного командування «Схід», військовослужбовці частин гарнізону, рідні військовослужбовців, керівники органів державної влади й місцевого самоврядування, волонтери, ветерани російсько-української війни, родини полеглих захисників України.

Начальник Дніпропетровського гарнізону – Командувач військ оперативного командування «Схід» генерал-майор Олег Мікац привітав військовослужбовців і ветеранів зі святом та наголосив, що боротьба з агресором триває, тому єдність і взаємодія Збройних Сил, всіх складових сил оборони, органів державної влади і місцевого самоврядування та всього українського суспільства є найголовнішою передумовою нашої Перемоги. Командувач подякував кожному захиснику і кожній захисниці України за особисту мужність і внесок у спільну справу захисту рідної землі і права Українського народу на вільне майбутнє.

Найкращим військовослужбовцям військових частин гарнізону генерал-майор Олег Мікац вручив почесні нагрудні знаки Головнокомандувача Збройних Сил України та Командувача Сухопутних військ ЗС України, також відзнаками, почесними грамотами і цінними подарунками нагородили військовослужбовців голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, представники інших органів місцевого самоврядування та державної влади, архієпископ Дніпровський і Криворізький Симеон.

Завершились урочистості чудовим патріотичним концертом. Спільно виступали військовий оркестр Оперативного командування «Схід» під керівництвом майора Олександра Жарія, відомий на Дніпропетровщині «Перший волонтерський хор» та лідер легендарного рокгурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк. У другій частині концертної програми захисників України своє творчістю вітали гостинні господарі — артисти театру імені Тараса Шевченка.

У Житомирі урочисто відкрили пам’ятник «Захисникам України у війні з російським агресором». Скульптурна композиція складається з чотирьох гранітних стел та бронзових фігур військовослужбовця Збройних Сил України, волонтера, медика й добровольця.

Пам’ятник захисникам України звели у сквері між майданом Перемоги та Соборним майданом. Раніше тут було демонтовано встановлену незадовго до відзначення 1100-річного ювілею міста у 1984 році стелу з орденом Трудового Червоного Прапора, яким був нагороджений обласний центр.

Відкриттям композиції урочистості в Житомирі не завершилися. Так, ще зранку керівники міста та області, рідні загиблих і громада вшанували пам’ять загиблих біля пам’ятного знака «Братам, загиблим у Афгані» та скульптури, присвяченій Героям Небесної сотні, на Смолянському військовому кладовищі, поклали квіти до пам’ятника провіднику ОУН, українському поету, публіцисту та археологу, почесному громадянину Житомира Олегу Ольжичу, а також до могили учасників українських національно-визвольних змагань Омеляна Сеника та Миколи Сціборського, що на території Свято-Преображенського кафедрального собору. Нещодавно минуло 80 років з дня загибелі цих борців за волю України.

У Рівному організація «Рівне разом» виступила з ініціативою створити меморіал Героїв, аби жодне ім’я не було втрачене та забуте, щоб кожен з нас пам’ятав про подвиг наших Героїв.

Меморіальна дошка з портретами 130 Героїв Небесної сотні та учасників АТО/ООС, що виконані на тріплексованому склі.

Розташування Дошки Пам’яті на території Свято-Покровського кафедрального собору Православної церкви України обране невипадково, адже Боже Слово завжди з пошаною представляє воїна, який вірно виконує своє служіння на захист миру і життя.

Фото авторів, а також Наталії Шапоренко, Юрія Корсунова

https://armyinform.com.ua/2021/10/yak-vidznachyly-den-zahysnykiv-i-zahysnycz-ukrayiny/