Як змінити прописку за 15 хвилин

В одній зі своїх публікацій АрміяInform розповідала про те, що чимало військовослужбовців стикаються з труднощами щодо реєстрації свого місця проживання та членів сім’ї. Процедура перереєстрації навіть через територіальні центри надання адміністративних послуг не така вже й проста та потребує часу. 

Крім того, треба передбачати та запобігти усіляким юридичним колізіям. Юридично коректне завершення перереєстрації полягало в подальшому зняттю вас із реєстрації за попереднім місцем проживання в громадах, яке відбувається вже без вашої участі. Але центри і громади обмінюються між собою інформацією лише на папері, що, зі свого боку, потребує певного часу.

Отже, у вас можуть виникнути труднощі під час купівлі або отримання земельних ділянок, нерухомості, оформлення автомобіля тощо. За прикладом далеко не ходитиму: у паспорті автора цієї публікації в київському ЦНАПі штамп із даними попереднього місця проживання «скасували» іншим штампом: «Знято з реєстрації місця проживання». А каверза в тому, що цей штамп не містить у собі жодної інформації про орган, який мене перереєстрував.  

Тому процедура зміни місця реєстрації через портал «Дія», яку запровадило Мінцифри та Міністерство внутрішніх справ України, буде найкращим виходом для українців. Ба більше, це можна буде зробити за 15 хвилин  і без купи довідок, папірців, а також без витрачання часу на відвідування державних органів. 

Наразі Мінцифри спільно з МВС запровадили цей проєкт з електронною зміною реєстрації місця проживання в Києві, Харкові, Вінниці, Луцьку, Рівному, Кривому Розі та Маріуполі, а впродовж року послуга буде доступна вже на всій території України. 

Суть проєкту в тому, що новий модуль «Дії» розроблений на базі Демографічного реєстру, і це дозволяє за декілька секунд надіслати необхідну інформацію між установами. Ну й, звісно, перевірити інформацію про вас уповноваженими особами чи установами. 

Важливо: для цього потрібна буде тільки ID-картка! А власникам лише паперових паспортів доведеться деякий час зачекати. Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який на рівні держави закріпить декларативну прописку. Цим законопроєктом скасують «штамп про прописку» та довідку про місце проживання, яку із собою носять і власники ID-картки, а також зроблять доступною послугу електронної перереєстрації для власників паспортів-книжечок. 

Тим, хто вже має ID-картку, щоби скористатися послугою, потрібно зайти на портал «Дія», у списку послуг знайти зміну реєстрації проживання й заповнити за 10–15 хвилин заяву. Власник житла нового місця реєстрації має підтвердити запит порталу й дати дозвіл на реєстрацію в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна. Дані про нове місце проживання автоматично з’являться в реєстрі. Зняття з попереднього місця реєстрації відбудеться автоматично. Мінцифри обіцяє, що повноцінна послуга буде надана протягом однієї доби!

https://armyinform.com.ua/2021/11/yak-zminyty-propysku-za-15-hvylyn/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *