Які послуги реабілітації безкоштовно надаються ветеранам та ветеранкам: роз’яснення

Прочитаєте за: < 1 хв. 26 Березня 2024, 13:12

Міністерство у справах ветеранів у рамках співпраці з Національною службою здоров’я України роз’яснює ветеранам і ветеранкам, які послуги реабілітації вони можуть отримати на безоплатній основі.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Урядового порталу.

Зокрема, йдеться про медичні заклади, у яких є договір із НСЗУ, де застосовуються виключно доказові методи реабілітації.

Відновленням функціональних можливостей пацієнта займаються фахівці з реабілітації у сфері охорони здоров’я: лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови й мовлення, протезисти-ортезисти, психотерапевти тощо.

Для проходження реабілітації необхідне направлення від сімейного або лікуючого лікаря.

Ветерани можуть отримати безоплатно такі послуги:

  • реабілітаційне обстеження;
  • індивідуальний реабілітаційний план та програма терапії;
  • нейрореабілітація, ортопедична, кардіо-респіраторна реабілітація та інші;
  • знеболення у стаціонарі;
  • психологічна допомога.

Крім цього, реабілітація включена в низку медичних пакетів як складова послуги. Зокрема, це реабілітація після хірургічних втручань, при лікуванні онкології, інфаркту, інсульту.

Доплачувати за жодні компоненти реабілітації не потрібно.

НСЗУ покриває послуги з реабілітації за двома пакетами:

  • «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах»;
  • «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах».

Перевірити, чи має лікарня договір із НСЗУ за необхідним пакетом, можна за допомогою інформаційного дашборду або за телефоном контакт-центру НСЗУ – 16-77.

Як повідомляла АрміяInform, в Україні запрацювала гаряча лінія підтримки для ветеранів. Консультації з нагальних питань ветеранам і ветеранкам, членам їхніх сімей та родинам полеглих воїнів надаватимуть кваліфіковані фахівці.

https://armyinform.com.ua/2024/03/26/yaki-poslugy-reabilitacziyi-bezkoshtovno-nadayutsya-veteranam-ta-veterankam-rozyasnennya/