ЄС остаточно ухвалив План України, необхідний для програми допомоги у 50 млрд євро

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Травня 2024, 12:54

Європейський союз остаточно ухвалив План України, необхідний для реалізації програми Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради ЄС.

Схвалення Плану дозволяє повноцінно запустити Ukraine Facility — наша держава отримає 1,89 млрд євро найближчим часом. А загалом цього року в межах програми розраховуємо залучити 16 млрд євро.

«Сьогодні Рада ЄС ухвалила імплементаційне рішення, в якому позитивно оцінила «План України», що визначає наміри уряду України щодо відновлення, реконструкції та модернізації країни, а також реформи, які він планує здійснити в рамках процесу вступу до ЄС протягом наступних чотирьох років», – йдеться у заяві.

Рада, зокрема, зазначила, що завдяки цьому плану Україна виконала попередню умову для отримання підтримки в рамках Фонду для України (до 50 млрд євро), і що тепер можуть розпочатися регулярні виплати.

Виплати Україні будуть здійснюватися ЄС за умови реалізації узгоджених реформ та інвестицій у вигляді якісних та кількісних кроків, викладених у додатку до імплементаційного рішення Ради ЄС.

Сьогоднішнє рішення містить більш детальну інформацію про механізми та графік його реалізації, включаючи передбачений графік надання допомоги та графік її виплат. Остаточні якісні та кількісні кроки мають бути завершені до кінця 2027 року.

Крім того, фінансова підтримка буде надаватися за умови, що Україна продовжуватиме підтримувати та поважати ефективні демократичні механізми, включаючи багатопартійну парламентську систему та верховенство права, а також гарантувати повагу до прав людини.

Фінансова підтримка також залежить від зміцнення верховенства права, підтримки незалежності судової влади, посилення реформи державного управління та боротьби з корупцією, зокрема серед високопосадців, і відмиванням грошей.

https://armyinform.com.ua/2024/05/14/yes-ostatochno-uhvalyv-plan-ukrayiny-neobhidnyj-dlya-programy-dopomogy-u-50-mlrd-yevro/