З початку війни зафіксовано 4569 випадків загибелі цивільного населення України — ООН

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало 4569 випадків загибелі та 5691 випадок поранень цивільного населення України після широкомасштабного російського вторгнення.

Про це повідомляє Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Зазначається, що серед загиблих – 1769 чоловіків, 1182 жінки, 126 дівчаток та 137 хлопчиків, а також 41 дитина та 1314 дорослих, стать яких наразі невідома.

В УВКПЛ зауважують, що більшість смертей і поранень спричинені застосуванням боєприпасів та вибухових речовин із великою площею ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та повітряні удари.

В УВКПЛ вважають, що фактичні цифри значно вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, затримується, а багато звітів усе ще очікують підтвердження. Це стосується, зокрема, Маріуполя (Донецька область), Ізюма (Харківська область) та Попасної (Луганська область), де є повідомлення про численні жертви серед мирного населення.

https://armyinform.com.ua/2022/06/20/z-pochatku-vijny-zafiksovano-4569-vypadkiv-zagybeli-czyvilnogo-naselennya-ukrayiny-oon/