Західні армії мають майже 100 батарей Patriot, але не можуть надати сім, про які просить Україна — Жозеп Боррель

Прочитаєте за: < 1 хв. 10 Квітня 2024, 11:10

Європейський Союз має робити більше і швидше для того, щоб захистити мешканців України і їхні міста від російських ракет та керованих бомб. Зокрема надати батареї Patriot, про які просять українці.

Про це заявив під час виступу на європейському форумі Nueva Economia Forum Високий представник ЄС Жозеп Боррель.

«Я розмовляв з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою кілька днів тому, і він відчайдушно просить сім батарей Patriot для захисту своєї країни. Неможливо уявити, що ми не змогли їх забезпечити, враховуючи, що західні армії мають близько 100 батарей Patriot. І все одно ми не можемо надати сім, про які вони відчайдушно просять», — заявив Жозеп Боррель.

Він також зауважив, що необхідно більше говорити не про відновлення в Україні, а про те, як уникнути руйнування.

«Найкращий спосіб витратити менше коштів на відновлення — це витратити більше на запобігання руйнуванням», — вказав Верховний представник ЄС.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що всі наявні у світі батареї Patriot мають бути надані Україні, бо на сьогодні важливішого місця для них немає.

Також, як повідомляла АрміяInform, Дмитро Кулеба закликав Ентоні Блінкена знайти способи надати системи Patriot. Адже більше систем Patriot захистять не лише українське небо, але й небо НАТО.

Напередодні Президент України Володимир Зеленський закликав західних партнерів надати більше систем протиповітряної оборони, таких як Patriot.

https://armyinform.com.ua/2024/04/10/zahidni-armiyi-mayut-majzhe-100-batarej-patriot-ale-ne-mozhut-nadaty-sim-pro-yaki-prosyt-ukrayina-zhozep-borrel/