Заступник Міністра оборони розповів про інновацію бюджету 2024 року

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Березня 2024, 12:40

Оборонний бюджет на 2024 рік передбачає низку інновацій, які допоможуть залучити додаткові кошти на потреби Збройних Сил України.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю АрміяInform розповів заступник Міністра оборони України Юрій Джигир.

«Інновація передбачає передачу частки податку на дохід фізичних осіб (ПДФО) військових від місцевих громад до держбюджету з подальшим автоматичним перерахуванням коштів «військового ПДФО» у військові частини пропорційно до сплаченого ними податку. У 2024 році очікується отримати з цього джерела 7,9 мільярда гривень», — зауважив Юрій Джигир.

За його словами, ще одним джерелом надходження є місцеві субвенції на оборонні потреби.

«Обласні центри, об’єднані територіальні громади, райони, міста самостійно ухвалювали рішення про виділення коштів безпосередньо тим військовим частинам і на ті напрямки, які вважали найбільш пріоритетними. Протягом минулого року було перераховано майже 16 мільярдів гривень. Невикористаний залишок цих субвенцій в обсязі 4,8 мільярда гривень перейшов як додатковий ресурс військових частин на 2024 рік», — розповів заступник Міністра.

Юрій Джигир додав, що  будувати прогнози щодо змін до бюджету на 2024 рік складно, бо є низка невизначених чинників.

«Оборонний бюджет закладено в умовах найбільшого збройного конфлікту в Європі з часів Другої світової війни. Тривають запеклі бої, потреби Сил оборони, вимоги до них змінюються щодня. І така варіативність сценаріїв логічно призводить до перегляду фінансових показників держбюджету. Тож необхідність у додатковому фінансуванні може змінюватися залежно від поточної ситуації та об’єктивних чинників», — зазначив він.

Юрій Джигир також повідомив, що виплати військовослужбовцям у 2024 році складають 70% бюджету Міністерства оборони України. Ще 20% йде на закупівлю військової техніки та озброєння для Збройних Сил України.

https://armyinform.com.ua/2024/03/30/zastupnyk-ministra-oborony-rozpoviv-pro-innovacziyu-byudzhetu-2024-roku/