Захисники зможуть отримувати високофункціональні протези швидше: уряд ухвалив рішення

Прочитаєте за: 2 хв. 10 Травня 2024, 21:32

З 10 травня військовослужбовці зможуть оперативніше отримувати профінансовані державою високофункціональні протези та ортези, зокрема протези верхньої кінцівки з зовнішнім джерелом енергії та протези нижньої кінцівки підвищеної функціональності.

Таке рішення сьогодні ухвалив Кабінет Міністрів України, повідомляє Міністерство соціальної політики.

Раніше учасники бойових дій могли отримувати такі протези лише після того, як закінчувався строк експлуатації первинного протезу, а це, зазвичай, три роки.

Нові зміни дозволяють Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю оплатити новий, більш технологічно складний і більш дороговартісний протез вже через рік після первинного протезування, якщо такий протез має інші функціональні характеристики.

Наприклад, на етапі первинного протезування захисник з ампутованою ногою на рівні стегна отримав якісний протез із гідравлічним колінним вузлом.

Лікар може рекомендувати йому більш інноваційний протез із мікропроцесорним (електричним) колінним вузлом, який працює за іншим принципом і може сприяти більш природній ході та легшому доланню сходів.

«На першому етапі важливо, щоб людина пристосувалася до протезу, навчилася користуватися ним. Це завдання і вирішує первинне протезування. І тільки коли кукса вже сформована, а людина оволоділа навичками користування протезом, є сенс встановлювати більш високофункціональний протез. Тепер наші захисники зможуть отримувати протези з додатковими можливостями набагато швидше, не чекаючи закінчення строку експлуатації першого протезу», – пояснила Олена Кульчицька, радниця Міністра соціальної політики.

Щоб розв’язати проблему, яка заважала захисникам і захисницям отримувати більш функціональні протези, Кабінет Міністрів своїм рішенням змінив Порядок № 518, прийнятий ще у 2020-му році, щоб люди, які внаслідок поранень втратили кінцівки, могли скористатися з сучасних технологій і якомога раніше повернутися до активного життя.

https://armyinform.com.ua/2024/05/10/zahysnyky-zmozhut-otrymuvaty-vysokofunkczionalni-protezy-shvydshe-uryad-uhvalyv-rishennya/