В Індонезії уряд заблокував Steam та всі основні ігрові платформи, вимагаючи надати їм доступ до даних користувачів

В Індонезії заблокували більшість провідних ігрових платформ. Це відбулося через місцевий закон «про приземлення», за яким держава вимагає від розробників ігор надавати їй доступ до даних користувачів на території країни.

Під блокування потрапили фактично всі популярні платформи такі як Steam, Battle.net, Epic Games, Origin, Ubisoft та Nintendo. Окрім них блокування отримала платіжна система PayPal та ряд сайтів. 

Держава хоче повністю контролювати користувачів сервісів, та контент, який там виходить. Для веб-сайтів було встановлено кінцевий термін до 20 липня, і хоча такі компанії, як Amazon, Google і Facebook, дотрималися цього терміну, інші – ні.

Компанія Kominfo, яка контролює процес приземлення заявила, що Valve планує зареєструватися найближчим часом, тому заборону на роботу Steam скоріше за все буде знято.

Проте блокування PayPal є великою проблемою, бо багато хто з творців контенту тепер не зможе заробляти та отримувати гроші з закордону. 

Блокування викликало обурення індонезійців, яке вилилося у масові меми онлайн. Поки невідомо, чи піде Kominfo на поступки під тиском індонезійської громадськості. 

Читайте також про українських пенсіонерів, якім кіберспорт допомагає переносити тяготи війни. 

Источник