З російського клубу Virtus.pro зняли всі санкції

Російський клуб Virtus.pro зміг вийти з під міжнародних санкцій, які було на нього накладено через війну в Україні. В останні місяці клуб активно працював над тим, щоб знову грати під своєю історичною назвою, яку був вимушений змінити на Outsiders. Наразі фактично всі великі турнірні оператори зняли санкції з ведмедів і дозволили Virtus.pro виступати під своєю назвою.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на клуб було накладено міжнародні санкції. Це було пов’язано з тим, що клуб був структурною одиницею холдингу ESForce, який, своєю чергою, входив в групу компаній VK, що належить путінському підсанкційному олігарху Алішеру Усманову. 

В результаті ряду маніпуляцій клуб було продано вірменським бізнесменам і офіційно він змінив юрисдикцію, хоча фактично залишається головним російським кіберспортивним клубом. Сума угоди, за яку продали Virtus.pro, у десятки разів менша, ніж інвестовані в команду гроші, що викликає підозри у фіктивності продажу.

Про зняття санкцій клуб повідомив на власному сайті.

Міжнародний кіберспортивний клуб Virtus.pro реінтегрується у турніри BLAST (з 22 березня) та ESL (з 28 березня). У майбутніх турнірах усі склади клубу братимуть участь під тегом Virtus.pro.

Микола Петросян, CEO Virtus.pro:

«Ми вітаємо рішення BLAST та ESL про повернення Virtus.pro до їхніх турнірів за підсумками всебічних перевірок, які підтвердили, що клуб виконав усі вимоги для реінтеграції».

Таким чином кіберспорт став чи не єдиним видом офіційно визнаного спорту, який повністю звільнив росіян від санкцій. Звісно, деякі види кіберспорту продовжують так чи інакше обмежувати росіян, проте в таких провідних дисциплінах, як CS:GO і Dota 2, росіяни тепер не мають жодних обмежень, що можна вважати історичним провалом зовнішньої політики українського кіберспорту. 

Нажаль, можливість забанити всіх росіян в кіберспорті, яка була на початку повномасштабної війни втрачено через толерування росіян рядом провідних українських кіберспортивних компаній. Таке відношення призвело до нечуваної ситуації з повним зняттям обмежень для представників країни-терориста. 

Читайте також: Головний ідеолог СНД-кіберспорту Антон Черепенніков попав під санкції США. У 2015 він володів правами на NAVI і розробляв системи стеження

Источник