Армія дронів «розрослася» до 67 ударних рот 

Прочитаєте за: 2 хв. 7 Лютого 2024, 10:31

За новою доктриною й підходом до менеджменту працюють вже 67 ударних рот безпілотних літальних апаратів, які показують ефективні результати. 

Про це АрміяInform повідомили у Мінцифри. 

Так, з червня 2023 року до січня 2024-го вони вразили понад 14 тисяч ворожих цілей. Це і танки, і БТРи, і опорні пункти тощо.  

«Маємо кейси, коли за одну ніч уразили 80 одиниць техніки», — підкреслюють у Мінцифри. 

Крім того, наголошують у відомстві, за час широкомасштабної війни майже з нуля розвинувся український ринок безпілотних літальних апаратів. До прикладу: у 2022 році тільки 7 БПЛА могли отримувати державні контракти. Сьогодні це 67 зразків БПЛА.  

Нагадаємо, що про створення в межах Армії дронів перших у світі ударних рот БПЛА стало відомо наприкінці березня 2023 року. 

«Сьогодні перші три ударні роти БПЛА вже готові до бою. Разом з партнерами повністю їх укомплектували. Передали пікапи, ударні коптери та Starlink», — писав тоді міністр Федоров у соцмережах.  

Прикметно, що всі дрони, які передали новоствореним підрозділам — українського виробництва.  

Як повідомляла АрміяInform, указом президента від 6 лютого 2024 року в структурі ЗСУ створюють Сили безпілотних систем. Під час свого вечірнього звернення він підкреслив, що Україна змінила безпекову ситуацію в Чорному морі завдяки дронам, адже відбиття штурмів на землі — це багато в чому робота саме дронів. Масштабне знищення окупантів та їхньої техніки — це також дрони.

Міністр оборони Рустем Умєров натомість наголосив, що безпілотні системи вже створили перевагу України на полі бою.

https://armyinform.com.ua/2024/02/07/armiya-droniv-rozroslasya-do-67-udarnyh-rot/