Чому закон про національний спротив потрібно ухвалити до 14 липня

У Центральному Будинку офіцерів ЗСУ відбулася презентація законопроєкту (№ 5557) про основи національного спротиву. Кореспонденту АрміяInform вдалося поспілкуватись із учасником заходу радником командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України Денисом Поданчуком, який розповів про особливості роботи над майбутнім законом.

— Робота над законопроєктом № 5557 почалася давно. Я приєднався до процесу пів року тому. На перше читання у Верховній Раді виносять той текст законопроєкту, який зареєстровано. І в нього потрібно буде вносити правки. Бо є зауваження Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, є поради відповідних фахівців. І правки слід внести між першим і другим читанням. Якщо Рада підтримає законопроєкт у першому читанні, то друге читання мало б відбутися до 14 липня цього року. Бо якщо не встигнемо до 15 липня, то не зможемо виконати офіційні вимоги Бюджетного кодексу, і грошей в бюджеті (на виконання закону. — Ред.) закладено не буде. Відповідно, 1 січня 2022 року грошей під нього не буде, — зазначив радник.

За його словами, законопроєкт № 5557 — інструмент, що поєднує в собі і територіальну оборону, і Рух опору, і підготовку всього населення.

У ЗСУ нарешті буде окремий рід сил територіальна оборона. Командувач безпосередньо підпорядковуватиметься Головнокомандувачу ЗСУ. Це інші можливості й перспективи. А ще будуть добровольчі формування територіальних громад, яких 1438 на контрольованій нами території. Фінансування Сил ТрО обов’язково має йти окремим рядком у бюджеті Міноборони. Закон буде рамковий. І дуже багато всього буде унормовано в положеннях про Рух опору, тероборону та інших документах. І тепер будь-який громадянин, умотивований долучитись до захисту країни і охочий взяти безпосередню участь у відсічі, розумітиме, що йому робити і як, додав Денис Поданчук.

https://armyinform.com.ua/2021/06/chomu-zakon-pro-naczionalnyj-sprotyv-potribno-uhvalyty-do-14-lypnya/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *