Дмитро Кулеба закликав ОБСЄ стати майданчиком відповідальності росії

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Лютого 2024, 21:20

Під час виступу на спеціальному розширеному засіданні Постійної Ради ОБСЄ у пʼятницю, 23 лютого, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав ОБСЄ використати всі наявні та створити нові механізми для протидії сексуальним злочинам російських окупантів і звільнення цивільних заручників, яких росіяни утримують в неволі.

Про це інформує Міністерство закордонних справ України, передає АрміяInform.

Глава МЗС України наголосив, що за час агресії проти нашої держави, російські злочинці вчинили буквально всі типи звірств, перераховані у Римському статуті.

«Допоки росія краде наших дітей, викрадає цивільних осіб, здійснює напади на цивільну інфраструктуру, руйнує навколишнє середовище та вчиняє інші злочини, ОБСЄ має бути майданчиком відповідальності рф, а не діалогу з нею», — заявив Дмитро Кулеба.

Крім цього, він підкреслив, що ОБСЄ може зробити свій внесок у досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру, передбаченого Формулою миру Володимира Зеленського.

«ОБСЄ може і повинна бути більш активною та оперативною у застосуванні існуючих інструментів і розробці нових задля допомоги у поверненні незаконно депортованих до росії українських дітей та цивільних полонених, які є найбільш вразливою групою, що залишається поза увагою міжнародної спільноти. ОБСЄ має слугувати платформою для притягнення росії до відповідальності, а не діалогу з нею»,сказав він.

Також очільник МЗС закликав ОБСЄ приділити більшу уваги утискам етнічних груп у росії. 

«Путін продовжує багатовікову імперську політику Москви з асиміляції етнічних груп. Він непропорційно мобілізує їх на війну проти України та пригнічує їхню ідентичність. Це, мабуть, найбільший імперський асиміляційний проект у цьому столітті», зазначив Дмитро Кулеба.

Також він закликав ізолювати росію у всіх міжнародних організаціях від Нью-Йорка до Женеви та Відня.

Міністр закордонних справ розповів про неможливість співпраці міжнародних організацій з рф.

«Не може бути конструктивної взаємодії з москвою ні в ОБСЄ, ні в ООН, доки росія продовжуватиме розхитувати наші суспільства, зокрема через втручання у вибори, кібератаки й пропаганду, використання мігрантів як зброї, через продовольство та енергетику. А також доки росія триматиме трьох співробітників ОБСЄ в незаконному ув’язненні. Спільна політика ізоляції спонукатиме росію звільнити їх без будь-яких передумов», — підкреслив він.

Дмитро Кулеба запросив учасників засідання приєднатися до Глобального саміту миру у Швейцарії задля спільного формування умов майбутнього миру.

«Забезпечення перемоги України над російською агресією — найкращий спосіб запобігти великій війні в Європі. Для цього нам потрібна зброя, зокрема артилерійські боєприпаси, засоби протиповітряної оборони та далекобійні спроможності. Історія не знає кращого способу захистити людей від агресора, ніж силою тримати його подалі», — підсумував глава МЗС.

Раніше АрміяInform повідомляла, що у Міноборони Нідерландів анонсували підписання безпекової угоди з Україною.

https://armyinform.com.ua/2024/02/23/dmytro-kuleba-zaklykav-obsye-staty-majdanchykom-vidpovidalnosti-rosiyi/