До ВМС Бразилії доставлено перший гелікоптер H225M у морській бойовій конфігурації

Новий модернізований гелікоптер H225M розміщено на бразильській військово-морській базі в Сан-Педро-д’Алдейя. Очікується, що він значно посилить можливості ВМС, включаючи боротьбу з надводними цілями й морське спостереження. Про це повідомляє NavalNews.

Розроблена командою інженерів Helibras (бразильська дочірня компанія Airbus Helicopters), ця морська версія H225M має найскладнішу конфігурацію, яка коли-небудь була створена для цього багатоцільового гелікоптера. Вбудовані системи вертольота включають EWS IDAS-3 (система протидії), ракети MBDA Exocet AM39 B2M2, тактичний радар APS143 і морську систему управління даними N-TDMS (Naval Tactical Data Management System).

— Ми дуже пишаємося цим досягненням, яке доводить промислову та технологічну спроможність команд Airbus Helicopters надати збройним силам Бразилії одне з найсучасніших рішень у світі, — сказав керівник відділу Airbus Helicopters у Латинській Америці Альберто Роблес.

[embedded content]

Останній етап вогневих випробувань ракетами Exocet AM39 B2M2 був успішно проведений у червні минулого року, що, власне, і стало ключовою віхою у програмі зі створення модернізованого H225M. При чому стрільби були настільки успішними, що ракета влучила в носову частину списаного корвета й він пішов на дно.

ТТХ ракети Exocet AM39:

  • довжина корпусу ракети — 4,69 м;
  • розмах крила — 1,1 м;
  • маса ракети — 655 кг;
  • дальність стрільби — від 50 км (у разі запуску на висоті безпосередньо над поверхнею землі/моря), до 70 км (у разі стрільби на висоті близько 10 км).

Військово-морський гелікоптер є частиною контракту, підписаного урядом Бразилії у 2008 році і включає 50 одиниць H225M. Наразі до збройних сил Бразилії було доставлено 39 H225M.

Варто додати: гелікоптер H225M — це дальній тактичний транспортний військовий вертоліт. Він є двомоторним і може взяти на борт до 28 сидячих військовослужбовців разом з двома членами екіпажу, залежно від конфігурації замовника. Вертоліт призначений для транспортування військ, евакуації постраждалих, виконання бойових завдань. При цьому він є фактично аналогом EC225 Super Puma. Відповідно бойова морська версія H225M розроблена для розвідки та знищення надводних цілей.

Загальна характеристика H225M: 

  • місткість — 1 або 2 пілоти + 28 солдатів або 5670 кг корисного навантаження;
  • довжина — 19,5 м; 
  • висота — 4,6 м; 
  • вага порожнього — 5330 кг; 
  • максимальна злітна вага — 11200 кг; 
  • максимальна швидкість — 324 км/год.

https://armyinform.com.ua/2021/11/26/do-vms-brazyliyi-dostavleno-pershyj-gelikopter-h225m-u-morskij-bojovij-konfiguracziyi/