Дослідження: Продовження конфронтаційної політики Росії із Заходом виснажує Кремль

Продовження конфронтаційної політики Росії із Заходом виснажує Кремль і створює несприятливий клімат як навколо Росії, так і всередині неї.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це сказано в аналітичному дослідженні Інституту Роберта Ленсінга «Росія: Виклики і вразливості».

У дослідженні наголошується, що грубе втручання у внутрішні справи країн Європи і розвідувально-підривні операції на їхніх територіях знизили довіру до Москви і переконали населення європейських країн у ворожій та агресивній політиці Росії, реанімувавши спогади часів холодної війни.

«Кремль вибрав конфронтаційний шлях і під час пандемії COVID-19, сконцентрувавшись на дезінформаційних операціях, дискредитації вакцин іноземного виробництва і використовуючи власні сумнівні препарати, що позиціювалися як вакцини, з геополітичною метою. Москва намагається підтримувати антивакцинні рухи шляхом дезінформаційних кампаній у світі. Це посилює невдоволення урядів країн, які через її дії стають жертвами поширення ковіду», – зазначають аналітики Інституту Роберта Ленсінга.

Дослідники вважають, що Росія пішла на змагання із США щодо присутності на європейському газовому ринку, намагаючись зменшити частку американського LNG-газу. Водночас процес добудови газопроводу «Північний потік-2» продемонстрував можливості Росії щодо створення штучного дефіциту газу в Європі і оперативного збільшення цін шляхом, наприклад, ремонту однієї з ділянок газопроводу.

«Угода між США і ФРН щодо «Північного потоку-2», зустріч у Женеві дозволили Росії посилити свої позиції в медійній площині. Втім, вони додали стимулу до протидії російській експансіоністській політиці в Європі і посилили рух противників проєкту в США», – випливає з аналізу фахівців інституту.

Прогнозується, що в практичній площині протистояння між США і РФ посилюватиметься у відповідь на кіберзлочини, втручання у вибори, зокрема в Конгрес, які відбудуться у 2022 році, на ознаки яких вже вказав Білий дім.

Нагадаємо, днями президент США Джозеф Байден припустив, що Китай і Росія можуть стати «смертельними конкурентами» США.

Зі свого боку, в Кремлі назвали США «опонентами» Росії. Зокрема, прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков оцінив рівень відносин РФ і США, заявивши, що Вашингтон «навряд чи можна назвати нашими партнерами».

https://armyinform.com.ua/2021/08/doslidzhennya-prodovzhennya-konfrontaczijnoyi-polityky-rosiyi-iz-zahodom-vysnazhuye-kreml/