Еміне Джапарова звинуватила Росію в обмеженні свободи віросповідання на тимчасово окупованих територіях України

Про обмеження Росією свободи віросповідання у тимчасово окупованому Криму та на частині Донбасу заявила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова. Вона приєдналась інтернет-зв’язком до учасників Міністерського Форуму Міжнародного Альянсу з питань свободи релігій та віросповідань.

Урядовець підкреслила, що саме кримські татари зазнають найбільших утисків за свої релігійні переконання від окупаційної російської адміністрації Криму. Про це повідомило МЗС України.

– З початку окупації правозахисники задокументували у Криму щонайменше 91 адміністративну справу проти релігійних організацій та їхніх членів. З 49 релігійних громад, які діяли у Криму на початку 2014 року, нині діють лише 5, − зауважила Еміне Джапарова.

Нагадаємо, що українська держава разом із партнерами докладають чимало зусиль для припинення з боку РФ політики систематичних порушень прав вірян на окупованому півострові та окремих районах Сходу України. На початку жовтня цього року Еміне Джапарова виголосила спільну Заяву на 48-й сесії Ради ООН з прав людини. Від імені сорока країн вона закликала керівництво Російської Федерації дотримуватись міжнародних зобов’язань у сфері прав людини, зокрема виконати наказ Міжнародного Суду від 19 квітня 2017 року, щодо припинення утисків одного з корінних народів Криму та поновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Усі 33 країни-учасниці Форуму схвалили спільну заяву щодо протидії будь-яким проявам дискримінації за релігійним принципом. Представники членів Альянсу зобов’язались активізувати зусилля з реалізації положень Загальної декларації прав людини та Міжнародного пакту про громадянські  політичні права.

Про прояви толерантності у Збройних Силах України та повагу до основних прав та свобод військовослужбовців, членів їхніх родин, зокрема в задоволенні їхніх духовно-релігійних потреб, також читайте на АрміяInform.

Підготував Анатолій Бальчос

https://armyinform.com.ua/2021/11/emine-dzhaparova-zvynuvatyla-rosiyu-v-obmezhenni-svobody-virospovidannya-na-tymchasovo-okupovanyh-terytoriyah-ukrayiny/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *