Головнокомандувач ЗСУ: Після перегляду внутрішніх ресурсів потреба у мобілізації суттєво зменшена

Прочитаєте за: 2 хв. 29 Березня 2024, 9:47

Олександр Сирський. Фото — Харківський медіа хаб

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що наразі немає потреби додатково мобілізувати 500 тисяч осіб.

Про це він сказав в інтерв’ю «Укрінформу».

«Після перегляду наших внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних Сил ця цифра була суттєво зменшена. Ми очікуємо, що у нас буде достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, але й про добровольців», — сказав Олександр Сирський.

Він пояснив, що після перегляду чисельності певних частин, які не беруть участі у бойових діях, на підставі аудиту їхньої діяльності, з’явилася можливість вивільнити тисячі військовослужбовців і спрямувати їх до бойових частин.

«Але й при цьому необхідно утримуватися від крайнощів. У всіх арміях світу є особовий склад, який не бере участі у бойових діях, але забезпечує бойові підрозділи. Це не менш важлива частина роботи», — наголосив Головнокомандувач ЗСУ.

Олександр Сирський додав, що та війна, яку ми вимушені вести проти російських загарбників, — це війна на виснаження, війна логістики. Тож значення ефективності тилових підрозділів не можна недооцінювати.

Зокрема, за його словами, йдеться про систему забезпечення військ продовольством і боєприпасами, про ремонтні підрозділи, про медичні заклади та про багато іншого.

«Ці люди роблять свій внесок в ефективність бойових дій», — додав він.

Олександр Сирський наголосив, що ті громадяни, які приходять до війська за мобілізацією, не потрапляють відразу на фронт.

За дуже спеціальними винятками, наприклад, коли у людини вже є бойовий досвід, переважна більшість цих осіб прибувають до навчальних військових частин та центрів.

«Кількість людей, які проходять таке навчання, на лютий поточного року становила 84% від загальної кількості мобілізованих. Лише після такого навчання їх можуть спрямовувати на доукомплектування військових частин для відновлення їхньої боєздатності», — додав Головнокомандувач ЗСУ.

Раніше в інтервю АрміяInform голова парламентського Комітету з нацбезпеки та оборони Олександр Завітневич заявив, що представлення нового законопроєкту про мобілізацію до Верховної Ради може відбутися в середині квітня, враховуючи юридичну експертизу апарату ВР України.

https://armyinform.com.ua/2024/03/29/golovnokomanduvach-zsu-pislya-pereglyadu-vnutrishnih-resursiv-potreba-u-mobilizacziyi-suttyevo-zmenshena/