Харчування по-домашньому: таємниці від військових з «Десни»

У 2018 році вони одними з перших перейшли на нову систему харчування за Каталогом. Тож, як наразі продукти потрапляють від постачальника до військової їдальні, а згодом і готова смачна їжа на солдатський стіл в одному з найпотужніших навчальних центрів ЗСУ, дізнавався кореспондент АрміяInform.

Від постачальника до армійського складу

Загалом продукти до 169-го навчального центру Сухопутних військ ЗСУ постачальник доставляє один раз на тиждень.

[embedded content]

— Начальник  продовольчого складу отримує їх відповідно до  накладних і перевіряє якість. У разі виявлення неякісних продуктів — він не приймає їх  і відправляє до постачальника. А той повинен негайно їх замінити, —  розповів начальник продовольчої служби однієї з військових частин 169-го навчального центру Сухопутних військ ЗСУ капітан Вадим Білошин. — Приймаючи продукти, начпрод обов’язково їх переважує. І якщо зазначена вага відповідає дійсності, розміщує їх у відповідних цехах.

Вадим Бiлошин

Як зазначають у навчальному центрі, для м’ясних продуктів обладнані склади з холодильними камерами, де вони зберігаються за категоріями, зокрема свинина, яловичина, куряче філе, м’ясні вироби тощо. Все завжди свіже і випадків щодо постачання неякісних продуктів не було.

Поряд із м’ясними продуктами на складах, в іншому місці, зберігаються і так звані сипучі — різні крупи, цукор, сіль тощо. Водночас, згідно із сезоном, доставляють дуже багато фруктів та овочів.

— На складі є кавуни, яблука, цілий рік можемо замовляти зелень, — підкреслив начальник продовольчої служби.

Далі, після отримання продуктів від постачальника, начальник складу відповідно до заявок виписує накладну. Після цього відбувається їх видача  у військові їдальні згідно з найменуванням страв, які передбачені розкладкою. У кожній їдальні навчального центру старша зміни приймає ці продукти і розвозить їх по цехах зберігання та приготування їжі.

— Відповідно до розкладки продуктів сьогодні в нас є дві іноземні страви. Це салат «Ачік Чукчук» узбецької кухні, а також суп «Тхукпа» тібетської кухні. На друге — картопля по-домашньому, куряче стегно зі спеціями. На сніданок, окрім іншого, була  морква по-корейськи з  маринованими грибами, — зазначив Вадим Білошин.

Також у їдальні навчального центру є пароконвектомати, у яких готують м’ясну групу. У холодному цеху зазвичай готують страви із сезонних та несезонних свіжих овочів.

Гордістю армійських кухарів з «Десни» є і власна домашня випічка, зокрема булочки з родзинками та корицею.

Як оцінюють військовослужбовці харчування в «Десні»

За словами військових, нова система харчування передбачає великий обсяг та асортимент продуктів. Вона набагато різноманітніша і вже перевірена роками.

— Коли я служив строкову, була стара система харчування, і такого розмаїття страв не було. Нині з’явилися різні фрукти, овочів стало набагато більше. І м’ясо стало якіснішим. З’явилися нові салати, супи, — зазначив військовослужбовець служби за контрактом 169-го навчального центру Олексій.

Самі працівники їдальні дуже пишаються таким розмаїттям страв і говорять, що деякі військовослужбовці навіть вдома так не харчуються.

— Готуємо м’ясо по-грузинськи, різні супи, зокрема й сирні, розсольник, борщ український. М’ясо також різне — куряче, свинина, яловичина. Постійно в раціоні є свіжі овочі, салати,  риба. Готуємо також каші, спагеті по-італійськи, картоплю тушковану і картоплю-пюре. Робили і ліниві голубці, тефтелі, — повідомила кухар-інструктор їдальні 169-го навчального центру Наталія Шутенко.

Наталiя Шутенко

На думку працівників їдальні і самих військових навчального центру, їжа тут дуже смачна і її цілком достатньо. І саме якісні продукти та наполегливість кухарів щодо приготування страв є запорукою успіху. Така їжа не поступається навіть домашній.

Читайте також: Харчування у Гончарівському: реалії та фейки

Як харчуються військові з Гончарівського

Фото та відео автора

https://armyinform.com.ua/2021/09/harchuvannya-po-domashnomu-tayemnyczi-vid-vijskovyh-z-desny/