Катастрофа літака МАУ: Іран виплатить компенсації родичам загиблих до остаточного рішення суду

Іран готовий повністю виплатити компенсації за загиблих на борту рейсу МАУ, збитого в небі над Тегераном, до остаточного рішення суду.

Про це заявив представник Верховного суду Ірану Голям Хосейн Ісмаїл, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Tasnim News Agency.

За його словами, виплати будуть здійснені в повному обсязі до ухвалення судом остаточного рішення.

Представник суду додав, що під час іранського розслідування були детально розглянуті всі аспекти справи про авіакатастрофу літака МАУ. 

Нагадаємо, літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який мав здійснити рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився 8 січня 2020 року після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні. На борту перебували 168 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули. Більшість загиблих в авіакатастрофі ‒ громадяни Канади та Ірану.

Вранці, 11 січня, Іран визнав, що літак українських авіаліній був збитий помилково іранськими військовими.

ЗМІ повідомляли, що Іран схиляє Україну до підписання меморандуму про взаєморозуміння. У ньому нашій країні пропонується визнати те, що трапилося, «людською помилкою» і відмовитися від судових позовів в обмін на виплату компенсації та оприлюднення даних чорних скриньок.

Розшифровка чорних скриньок літака авіакомпанії МАУ, збитого у січні, підтвердила, що лайнер впав унаслідок влучання в нього ракети, а також, що на той момент він був справним.

У лютому 2021 року канадські ЗМІ повідомили, що секретний запис з Ірану вказує, що влучання ракети в літак могло бути навмисним.

В Ірані заявили, що військова прокуратура завершила розслідування, готується обвинувальний акт, справу незабаром передадуть до суду.

21 травня стало відомо, що Вищий суд Онтаріо дійшов висновку, що два ракетні удари по українському літаку невдовзі після зльоту з аеропорту столиці Ірану Тегерана 8 січня року 2020 «були навмисними».

https://armyinform.com.ua/2021/06/katastrofa-litaka-mau-iran-vyplatyt-kompensacziyi-rodycham-zagyblyh-do-ostatochnogo-rishennya-sudu/