goaltime.com.ua kozhen prizovnik uzhe znaye de prohoditime strokovu vijskovu sluzhbu

«Кожен призовник уже знає, де проходитиме строкову військову службу»

«Кожен призовник уже знає, де проходитиме строкову військову службу»

З 1 квітня в Україні стартує весняна призовна кампанія на строкову службу. Які особливості призову  цього року, як він буде відбуватися в умовах карантину через пандемію коронавірусу – на ці та інші запитання для АрміяInform відповів військовий комісар Донецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Віктор Павлюк.

Вікторе Миколайовичу, скільки жителів Донеччини поповнять лави Збройних Сил України весною цього року?

Ми плануємо призвати та направити до військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань близько 500 жителів Донецької області.

Чи є якась особливість призовної кампанії, яка відрізняє її від минулої?

– Так, особливості цієї призовної компанії полягають в тому, що призовники будуть направлені безпосередньо до військових частин, а не до навчальних центрів Збройних Сил України. Тому кожен юнак вже знає, де він проходитиме строкову військову службу. Загалом, під час цього призову ми направлятимемо молоде поповнення до Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту. Наголошую, жоден юнак не буде служити в районі проведення ООС у межах Донецької та Луганської областей.

А як же здобуття військового фаху? Де хлопці навчаються військовій справі?

Юнаків відправляють до навчальних центрів уже безпосередньо з військових частин.

Як буде проводитись призов з урахуванням карантинних заходів?

В умовах карантину ми дотримуємось соціальної дистанції, маскового режиму та інших обмежень, встановлених у державі. Під час проходження відбору призовників на строкову службу в ТЦК та СП ми, за можливості, або відділяємо їх від решти осіб, які відвідують установу, або проводимо роботу з групами призовників у кількості не більше 5 осіб.

У взаємодії з обласною державною адміністрацією та Департаментом охорони здоров’я під час призовів минулого року було організовано проведення тестування всіх призовників. Так, жодного випадку захворювання серед них виявлено не було.

На сьогодні так само вирішується питання щодо проведення відповідних тестувань під час чергового призову або методом ПЛР чи за допомогою експрес-тесту, який відразу визначає наявність антигенів COVID-19.

Зазначу, перед прибуттям до установи ніхто не вимагає від призовників наявність тесту на коронавірус. Ми тестуємо юнаків за рахунок бюджету перед відправкою до збірного пункту Донецького ОТЦК та СП та перед відправкою до місця проходження служби.

– Який порядок дій призовника, якщо він не отримав повістку?

У разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці протягом 10 діб з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України. У випадку цієї призовної кампанії − це з 1 березня.

– Які категорії громадян не підлягають призову або мають право на відстрочку?

Призову на строкову військову службу не підлягають громадяни України, які за рішенням призовної комісії отримають право на відстрочку. Список цих обставин доволі довгий. З ним ознайомитися, вивчивши Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Вікторе Миколайовичу, на які соціальні гарантії може розраховувати призовник, адже через необізнаність та страх втратити робоче місце багато хто намагається уникнути проходження строкової служби?

Тим, хто призваний для проходження строкової військової служби, передбачені різні фінансові виплати та пільги. Перерахую лише кілька з них. Так, наприклад, при призові юнакам виплачується грошова допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року. У 2021 році ця сума становить 4540 тис. гривень. Щомісяця для задоволення особистих потреб  залежно від звання та посади їм виплачується 154–245 грн. При звільненні з лав ЗСУ вони отримують вихідну грошову допомогу в розмірі 8-ми посадових окладів, а в деяких випадках, визначених законодавством – 12 окладів. А також протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання після звільнення виплачується матеріальна допомога в розмірі, визначеному законодавством.

Наступне – час проходження строкової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Крім того, за умови офіційного працевлаштування до призову, за ними зберігаються робоче місце та середній заробіток.

Також держава забезпечує соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців строкової військової служби, які до призову не були працевлаштовані.

Особи, які були призвані в період навчання у виші, після звільнення з лав ЗСУ зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову, незалежно від форми навчання.

Крім того, військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення.

Дякую за змістовну бесіду!

https://armyinform.com.ua/2021/03/kozhen-pryzovnyk-uzhe-znaye-de-prohodytyme-strokovu-vijskovu-sluzhbu/