Масова страта українців в Оленівці — елемент російської ІПСО

росія публічно погодилася допустити представників ООН і Міжнародного Червоного Хреста до місця загибелі українських військовополонених в Оленівці, однак, за фактом, міжнародні експерти й досі не можуть потрапити на місце злочину. «Вочевидь, в рамках конкретної ІПСО, росіяни й досі працюють над створенням потрібного їм антуражу на місці масової старти українців», — про це заявив воєнний експерт Дмитро Снєгирьов у коментарі АрміяInform.

«Міністерство оборони рф вже заявило про те, що воно дало згоду на роботу представників комісії ООН і Міжнародного Червоного Хреста, та не поспішає з її реалізацією. Разом з тим відкритим залишається питання щодо участі в роботі цієї комісії Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, який заявив про бажання бути присутнім під час розслідування цього військового злочину.

Варто зазначити, що ситуація в Оленівці — це в чистому вигляді російська інформаційно-психологічна операція (ІПСО). Я вже говорив про те, що ситуація навколо «азовців» буде як мінімум рік тривати в інформаційному просторі рф. Крім того, з огляду на те, що ця тема доволі болюча для України, вона штучно педалюється російськими ЗМІ і російськими спецслужбами для створення ситуації політичного розбрату в середині нашої країни. Тому вибір об’єкта злочину і провокації є цілком логічним з боку рф.

Разом з тим відзначу, що нам, українській стороні, варто наполягати на розслідуванні військових злочинів, скоєних представниками окупаційних військ рф. Йдеться, насамперед, про позасудові страти і факти катування, зафіксовані та документально підтверджені.

Щоб нівелювати плани роспропагани і добитися справедливого покарання для злочинців, Україна повинна наполягати на паралельному розслідуванні цих фактів (за участю українських і міжнародних експертів. — Ред.): мова йде і про Оленівку, і про інші відомі факти катувань українських військовополонених», — переконаний Дмитро Снєгирьов.

«Наголошу: усі факти масових убивств і звірячих катувань росіянами українських військових,  захоплених ними в полон, мають бути розслідувані міжнародними та українськими експертами, а винні у їх вчиненні — покарані», — підсумовує експерт.

https://armyinform.com.ua/2022/08/01/masova-strata-ukrayincziv-v-olenivczi-element-rosijskoyi-ipso/