Окупанти реанімували фейк про «будівництво бази НАТО в Сєвєродонецьку»

Знову кремлівська пропаганда взялася за поширення фейків про присутність НАТО у східних регіонах України. Цього разу окупанти поширили «інформацію» про те, буцімто Північноатлантичний альянс «будував військову базу в Сєвєродонецьку».

Цю тезу негайно підхопили основні прокремлівські так звані медіа. Майже з однаковим змістом продажні «журналісти» узялися базікати про вірогідну «агресію НАТО проти росії» та «правильність цілей спецоперації».

Звісно ж, це є черговою відвертою брехнею. Адже жодних підстав для цього «повідомлення» немає і бути не може. Тому й роспропаганда на підтвердження  своїх пустих слів нічого не надала.

АрміяInform раніше вже повідомляла про російські міфи стосовно Альянсу і що жодних планів щодо «будівництва військових баз НАТО» в Сєвєродонецьку чи інших місцях України не було. Просто теза про «зрив російськими військовими планів НАТО побудувати свої бази в Україні» – є базовим наративом пропаганди рф.

До речі, фейк про «бази НАТО» далеко не новий. Адже народився він ще у лютому 2020 року, коли тодішній Міністр оборони України повідомив про плани держави збудувати дві нові військові бази − у Маріуполі та Сєверодонецьку. Проте йшлося лише про зведення у цих містах інфраструктурних об’єктів, що відповідатимуть високим стандартам Альянсу. Тобто ці бази мали бути зручними та ефективними в усіх відношеннях. Жодних слів про будівництво саме «НАТОвських баз» у Сєвєродонецьку ніколи не було.

Безграмотним окупантам слід знати, що стандарти НАТО – це низка документів, що регулюють сумісність збройних сил держав-учасниць та описують загальні правила для них. Україна в рамках давньої співпраці з НАТО проводить реформу в оборонній сфері та наближається до високих вимог. Проте ми не є членами Альянсу і бази НАТО в Україні просто не можуть розміщуватися.

https://armyinform.com.ua/2022/06/23/okupanty-reanimuvaly-fejk-pro-budivnycztvo-bazy-nato-v-syevyerodoneczku/