Олексій Резніков прокоментував прийняті Урядом зміни стосовно питань оборонних закупівель та відміни Постанови КМУ №335

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Липня 2023, 9:20

Опубліковано Постанову № 736  від 18.07.2023 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 р. № 1275 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Документом унормовуються деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану. Зокрема, щодо можливості отримання прибутку підприємцями за забезпечення потреб сектору безпеки і оборони.

«Прийнята постанова, яка була розроблена Міністерством оборони та доопрацьована Мінекономіки та Мінфіном знімає частину питань на перспективу. Підприємства при виконанні оборонного замовлення можуть мати прибуток – це наш спільний успіх, але поки ще не перемога. Суттєві проблеми залишаються актуальними і потребують вирішення. Зокрема, так і не вдалось нівелювати проблему, що була штучно створена Держаудитслужбою про стягнення коштів, вказаних як прибуток, з українського бізнесу, що співпрацював з сектором оборони та безпеки з початку дії правового режиму воєнного стану. Міноборони вважає це неправомірним і оскаржує у судовому порядку», — зазначив Олексій Резніков.

За його словами, позиція Міноборони полягає у тому, щоб у складі вартості (ціни) товарів, робіт та послуг для забезпечення потреб сектору безпеки та оборони міг бути вказаний прибуток (постачальницька винагорода) виконавця. Міноборони наполягало, зазначив очільник оборонного відомства, щоб такий порядок був чинним весь період дії правового режиму воєнного стану, тобто повинен застосовуватись з 24 лютого 2022 року. Міністерство оборони продовжуватиме захищати інтереси українських підприємців та державних підприємств оборонного комплексу.

«Під час купівлі зброї, товару, послуги в іноземного постачальника, ми не питаємо що «всередині» ціни. Пріоритетом є своєчасність, наявність ліцензії, якість товару. А український виробник опинявся в дискримінаційних умовах, бо його обмежують у праві отримання прибутку, а відтак – створення робочих місць, виплаті зарплати працівникам. За таких умов в країні неможливо розвивати виробництво власного озброєння, а отже – обороноздатність нашої України. У час війни такі дії – це нонсенс», — прокоментував Олексій Резніков.

Між тим, наразі зберігається можливість подвійного трактування норм і тиску на бізнес.

«Це створює умови для порушення стабільної роботи українських виробників, призведе до подальшої конфронтації між державою й бізнесом та зростання напруженості у відносинах між державними замовниками та виконавцями державних контрактів на закупівлю товарів, робіт і послуг оборонного призначення», – сказав Міністр оборони України.

Оборонне відомство послідовно виступатиме проти дискримінації українського бізнесу і продовжить відстоювати інтереси українських постачальників товарів, робіт та послуг для потреб оборони з початку воєнного стану.

Джерело: Міністерство оборони України

https://armyinform.com.ua/2023/07/21/cze-nash-spilnyj-uspih-ale-shhe-ne-peremoga-oleksij-reznikov-prokomentuvav-pryjnyati-uryadom-zminy-stosovno-pytan-oboronnyh-zakupivel-ta-vidminy-postanovy-kmu-%e2%84%96335/